^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.10.2018 15:28
362 переглядів
0 коментарів
То що ж то було, або Як громадська рада при Звенигородській РДА із злочинністю боролася

Що-що, а засідати у нас навчилися. Засідають у владних органах влади – і вищого рангу, і в дещо дрібніших. Засідають управлінці та різного роду комісії. Засідають члени правлінь громадських і не зовсім громадських структур. Засідають…

Та не будемо займатися довгим переліком всіх тих, хто приділяє цьому процесу більшу чи меншу увагу. Краще замислимося, чим відрізняються такі засідання від КВК чи й звичайних посиденьок в глухому селі. А для прикладу візьмемо хоча б недавнє чергове засідання громадської ради при Звенигородській райдержадміністрації. Розглядалося ж на ньому не якесь там дріб’язкове питання, а виконання районного бюджету та стан законності та протидії злочинності на території обслуговування Звенигородського відділу ГУНП у Черкаській області.

Відразу ж зазначимо, що громадські ради РДА, згідно існуючого положення про них, є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики. А основними завданнями їх є здійснення громадського контролю за діяльністю райдержадміністрації та сприяння врахуванню райдержадміністрацією громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

На жаль, сайт Звенигородської РДА у своєму повідомленні про засідання громадської ради не розкриває механізму, завдяки якому таке авторитетне зібрання може впливати на наповнення районної казни. Тут залишається лише здогадуватися. Може, за допомогою якихось заклинань, відомих лише йому, чи інших магічних дій? Адже якихось конкретних, вже апробованих засобів впливу на формування бюджету, тим більше, вже виконаного, громадська рада не має.

Однак залишимо це питання, оскільки бюджет, як і схід за словами головного персонажу фільму «Біле сонце пустелі», справа делікатна. Перейдемо, отже, до другого питання, оскільки, думаємо, що наших читачів не менш цікавить, як же має виконувати свої функції рада в даному разі, враховуючи зокрема, що правопорушники, а особливо кримінальний елемент розгулялися в районі не на жарт? Можливо, учасники засідання – в основному люди з великим життєвим багажем, видадуть правоохоронцям рецепт поліпшення їхньої діяльності хоча б шляхом поповнення їх рядів кваліфікованими співробітниками, яких так не вистачає сьогодні у Звенигородському відділенні поліції, чи, в крайньому випадку, залученням широкої громадськості на боротьбу зі злочинністю. Бо ж ситуації тут зовсім не проста.

Ось як повідомляє про це сайт Звенигородської РДА: «Начальник сектору превенції Звенигородського відділу поліції Олена Кирнос повідомила, що протягом семи місяців 2018 року у Єдиному обліку Звенигородським ВП зареєстровано 3640 заяв і повідомлень про вчинені кримінальні порушення та інші події. З них до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 691, у тому числі 508 – без урахування закритих кримінальних проваджень (з яких 159 – по тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушеннях)».

І далі: «Олена Григорівна наголосила на тому, що одним з напрямків, на який потрібно звернути посилену увагу і в подальшому здійснити оперативно-розшукові заходи, є розкриття шахрайств. Фактична кількість шахрайств – 55, протягом поточного року розкрито лише шість, що становить 10, 9 відсотка».

Як бачимо з цього, шахраї досить привільно почуваються на Звенигородщині. Але незрозуміло, кому потрібно звернути увагу, та ще й посилену, на розкриття махінацій новоявлених Бендерів взятися за оперативно-розшукові заходи – поліціянтам чи членам громадської ради? Складається враження, що представник відділу ГУНП переплутала засідання ради з робочою поліційною «оперативкою».

Але не тільки шахраї псують загальну картину стану законності. Читаємо далі: «Надзвичайно важливе значення на даний час набуло питання протидії переміщенню зброї, боєприпасів, вибухових речовин, недопущення обігу засобів ураження на території району».

Як же справляються з цим завданням звенигородські поліціянти? Ними проведено 4 обшуки, за результатами яких задокументовані кримінальні правопорушення, пов’язані з незаконним поводженням зі зброєю, вибуховими речовинами та боєприпасами.

Мало це чи достатньо, зважаючи на те, що зброї і боєприпасів на території району – хоч греблю гати? Про такі нюанси на засіданні громадської ради не йшлося. Як і про те, чи достатньою є протидія поліції наркоманії, яка останнім часом набирає все ширших масштабів. Тут було мовлено аж надто лаконічно: «Протягом 2018 року виявлено та заду коментовано 22 кримінальні провадження у сфері незаконного обігу наркотиків (цікаво, а що, існує ще й законний обіг наркоти?), по 7 кримінальних провадженнях, за вчинення незаконних операцій з наркотиками 5 особам оголошено про підозру».

Таким чином, як бачимо, учасників засідання було просто проінформовано про криміногенну ситуацію в районі та далеко не ефективні діяльність наших доблесних стражів законності і правопорядку. При цьому, правда, представник відділу поліції зіслалася на деякі труднощі, що їх мають переборювати поліціянти. Оце і все.

Хоча ні, не зовсім так. Наприкінці інформації про засідання сайт повідомляє: що «члени громадської ради також ознайомилися з тим, як не стати об’єктом злочинних зазіхань». Тож будемо надіятися хоча б на те, що відтепер поінформовані таким чином учасники цього засідання десятою дорогою обминатимуть гопників та інший темний елемент, не тинятимуться поодинці глухими нічними вулицями й зачинятимуть наглухо двері у своїх квартирах. А поліціянти, як і до цього, дрібними відсотками розкриватимуть різного роду злочини. До наступного засідання.

Сумно, панове, сказав би з цього приводу один з класиків…

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

Читайте також: Відділ освіти вже ''нагрів'' одну школу. Яка на черзі?