^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.10.2018 10:41
574 переглядів
0 коментарів
Ніч у Лисянському музеї

В ніч на 1 жовтня невідомі обікрали у Лисянці районний історичний музей. У приміщення злодії проникли через вікно, перепилявши ґрати.

– Для мене ця звістка стала справжнім потрясінням, а день - чорним понеділком. Ніяк не можу заспокоїтися, – розповіла директор музею Валентина Діженко. – З музею винесли 12 особливо цінних картин, серед яких і роботи нашого земляка, відомого художника Макушенка, картини, подаровані козаками реєстрового козацтва, стародавні монети, знайдені на місці археологічних розкопок у Лисянці 2006 року. Це дуже велика втрата для нас. І річ навіть не у вартості вкраденого, хоча це тисячі доларів, а в тому, що ми можемо назавжди втратити унікальні художні роботи, які були окрасою і гордістю музею.

За переконанням поліції, працював професіонал, який, очевидно, діяв за наперед розробленим планом. Заздалегідь дізнався про художню цінність полотен, місце їх розташування, способи проникнення в приміщення, відсутність сигналізації й охорони. Ймовірно, це був чоловік високого зросту, який зумів зняти картини зі стіни без драбини, якою, зазвичай, користуються працівники музею. На вулиці виявлено сліди від взуття великого розміру. На місці злочину залишилися лише рами від картин, по-варварськи вирізаних нічним відвідувачем музею.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: У репертуарі хижинської ''Калини'' – стародавні пісні