^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
01.10.2018 13:20
621 переглядів
0 коментарів
Інженером можна стати за п'ять років, учитись на людину треба все життя

До 100-річчя з Дня народження Василя Сухомлинського у Катеринопільському НВК №2 згадували визначного педагога.

27 вересня 2-га школа приймала гостей. Завітали вчителі з інших навчальних закладів Катеринополя, представники філій, відділу освіти тощо. Мета – згадати великого гуманіста, педагога, казкаря, поета, науковця і просто людину великої душі та сумління – Василя Сухомлинського.

У коридорі – тематична виставка, підготовлена вчителями та учнями: експозиції квітів, світлини, книги, цитати зі спадщини Василя Олександровича. Усіх гостей зустрічає Лідія Мандрика – директор.

− Ось погляньте, діти навіть маленький макет Павлиської школи зробили. Дуже старалися. Сьогодні ми в усіх класах на одному з уроків розповідали по 5-10 хвилин про цього славетного педагога. О пів на другу розпочнеться семінар з учителями, а завтра разом зі школяриками висадимо "садок вдячності", долучившись до традицій, які пропагував Василь Олександрович, − похвалилась шкільна очільниця.

О пів на другу розпочався семінар. Вели захід співробітники районної бібліотеки –

Ольга Найденко та Наталія Фартух, які підготували майже 2-годинну презентацію про Василя Сухомлинського: біографія, творчий шлях, напрацювання, світове визнання. Відкрила семінар Лідія Мандрика:

− Ідуть роки, світ змінюється, але ми не повинні забувати того, що пропагував Сухомлинський: "Освітній заклад: школа, вуз та інше стає справжнім вогнищем культури лише тоді, коли в ньому панують чотири культи: культ людини, культ Батьківщини, культ книги і культ рідного слова", − наголосила Лідія Володимирівна.

По черзі до участі в семінарі долучались учителі: Надія Пономаренко, Надія Кононенко, Лариса Вовкотруб, Павло Фартух та інші. Кожен розкривав постать педагога з іншого ракурсу: хтось розповідав про його поетичний доробок, хтось про казкарську спадщину, інші освітлювали його педагогічні настанови, ділились досвідом проведення уроків та культурно-просвітницьких заходів. Попри доготривалість семінару, він не виглядав затягненим, навпаки – цікавим, емоційним, пізнавальним, родинним. Учителька початкових класів Ольга Кучеренко, аналізуючи твори письменника для дітей, навіть пригостила усіх охочих яблуками. Та чи не найемоційнішою була доповідь Лілії Юсько, яка , розповідаючи про Сухомлинського, згадувала рідну Кіровоградщину ("де навіть трава краще пахне") та відвідини Павлиської школи – "школи щастя". Павло Фартух зауважив:

− З розповідей, діти так любили Сухомлинського, що за часи його директорування ніхто не пропускав без поважних причин занять у школі.

Павло Сергійович також наголосив, що з 90-х років педагогічною системою Сухомлинського зацікавилися у Китаї.

− Чи не тому в цій країні так зросли темпи науково-технічного та економічного розвитку? − запитує вчитель.

Наостанок нагадаємо, чому навчав Сухомлинський. Можливо й нам потрібно приділяти більше уваги настановам славетного педагога.

• Виховуючи свою дитину, ти виховує себе.

• Інженером можна стати за п'ять років, учитись на людину треба все життя.

• Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам змусити себе до праці й сам вимагати її від себе.

• Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні, збудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності — це перша заповідь виховання.

• У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. Успіх у навчанні — єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися.

• Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи — виховання здібностей.

• Поважайте дитяче бажання бути хорошим, бережіть його як найтонший рух людської душі, не зловживайте своєю владою, не перетворюйте мудрості батьківської влади у деспотичне самодурство.

• Дитина — дзеркало родини: як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота матері і батька.

• Любов — це насамперед відповідальність, а потім уже насолода, радість.

• Совість — це емоційний страж переконань.

• Егоїзм – першопричина раку душі.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Лави безпритульних собак на Катеринопільщині поповнюють породисті

У Катеринополі розпочались роботи з благоустрою біля Студінського джерела