^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
01.10.2018 10:19
276 переглядів
0 коментарів
Хранителі духовності

Ось уже 20 років поспіль, 30 вересня, вся країна святкує Всеукраїнський день бібліотек.

Бібліотека древня і вічно юна оселя людського розуму, храм добра і знань, до якого приходять ті, хто ледь навчився читати і ті, хто впродовж життя не розлучається з книгами.

Тальнівські бібліотеки сьогодні є не тільки інформаційними, але й освітніми, культурно-просвітницькими установами, так би мовити – духовними скарбницями нашого міста.

– Історії бібліотек різні. Ось історія створення першої публічної бібліотеки в нашому місті почалась з 1900 року. Саме тоді, 20 квітня, в місті Тальне відкрилась перша народна бібліотека. Це дослідив краєзнавець Михайло Степанович Дігтяренко, працюючи в архівах Києва, – розповідає директор центральної бібліотеки Оксана Кобко.

15 липня 1950 року фонд районної бібліотеки було розділено. З того часу працює дві районні установи: бібліотека для дітей та центральна районна бібліотека.

З проголошенням у 1991 році державної незалежності України в роботі центральної бібліотеки з’явився живий струмінь: фонд став більше поповнюватися українською літературою. Колектив активізував пропаганду історичного минулого, державної символіки, традицій, обрядів рідного народу, краєзнавчу роботу.

– На жаль, 90-ті роки були не найкращими для бібліотек: інфляція, скорочення фінансування, руйнація традиційної системи книгопостачання. Тож колектив шукав шляхи виживання через введення платних послуг, пошук спонсорів, – говорить Кобко.

З 2000 року бібліотека ініціює проведення благодійної акції "Подаруй бібліотеці книгу". На неї щороку відгукуються спонсори, автори, видавці та читачі.

– Хочу від усієї душі подякувати Володимиру Петровичу Мовчану, Вадиму Федоровичу Мицику, Миколі Олександровичу Вовку, Валентину Олександровичу Гордєєву, Іванові Артемовичу Нерубайському, Олексію Віталійовичу Юрченку та багатьом іншим дарувальникам. Ці люди зробили дуже багато для нас, – говорить директор.

Бібліотечна робота тримається на творчих, професійних, ініціативних, відданих своїй праці особистостях. Такі люди працювали в усі часи: Світлана Клименко, Фаїна Безсмертна, Валентина Нестеренко, Світлана Ніконенко, Наталія Семенюк, Тетяна Баранюк, Ольга Мельник. Багаторічною сумлінною працею цих ветеранів бібліотека утверджувалась, здобувала авторитет жителів міста. Тому директор центральної біблотеки Оксана Кобко дякує ветеранам та теперішнім працівникам за відданість професії, порядність і безкорисливу працю.

Отож і редакція «Нового Дзвону» вітає бібліотекарів із святом:

Святкуєм свято храму книг,

Бібліотеки славне свято.

І теплих слів, і привітань

Сказать хотілося багато.

Щоб возвеличить до кінця

І щоб віддати щиру шану

Усім, усім працівникам

Що відкривають двері храму

Зауважимо, станом на 1 вересня дитяча та центральна бібліотеки мають 6440 читачів. Стань 6441-м, завітай розширити кругозір!

Галина РАДЧЕНКО

Читайте також: З гітарою на ''Гармонію''