^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
27.09.2018 12:58
1048 переглядів
0 коментарів
Марія Сурженко та Ніна Гень скоро вичерпають свій ліміт з набору пацієнтів

На координаційній нараді в Катеринопільській райдержадміністрації місцевий центр первинної медико-санітарної допомоги повідомив, що станом на 17 вересня до електронної системи охорони здоров’я ним внесено 6093 декларації пацієнтів з лікарями (з них 1168 дітей). Це 42% від кількості населення, що обслуговується. Наразі окремі медпрацівники вже скоро вичерпають свій ліміт з набору пацієнтів.

- Марія Сурженко (терапевт, Катеринопіль) – 1853

- Ніна Гень (сімейний лікар, Катеринопіль) – 1656

- Алла Піддяча (педіатр, Катеринопіль) – 653

- Ольга Поліщук (педіатр, Катеринопіль) – 216

- Катерина Ломакіна (педіатр, Катеринопіль) – 44

- Андрій Стоп’ятюк (сімейний лікар, Гуляйполе) – 648

- Надія Маскіс (сімейний лікар, Петраківка) – 1032

Як бачимо, ще й 50 % пацієнтів не підписали декларацій, а обоє катеринопільських лікарів (Сурженко та Гень) уже на фінішній прямій. Адже нормативами визначалось, що сімейний лікар може оптимально обслуговувати 1800 осіб, лікар-терапевт – 2000, педіатр – 900. Певні винятки передбачені для сільської місцевості, де лікарям дозволяється трохи перевищити зазначені обмеження.

"Чи має право лікар обслуговувати більше пацієнтів, ніж встановлює норма? − запитує і відповідає "Урядовий портал". − Загалом лікар не матиме такого права. Адже завелика кількість пацієнтів може призвести до ситуацій, коли у нього не буде достатньо часу і уваги для їх обслуговування. Водночас будуть передбачені окремі випадки і обставини, за яких можливі винятки з цього правила (наприклад, якщо в окремих сільських районах через брак медичних кадрів лікар вимушений обслуговувати кілька сіл)".

Інше питання, яке турбує катеринопільчан: "Чи має право лікар відмовитись підписувати договір з пацієнтом?"

"Лікар не має права відмовитись, якщо кількість його пацієнтів менша за визначену норму. Водночас для нього встановлять верхню межу на кількість людей, яких він може обслуговувати. Відповідно, якщо лікар вичерпав свій ліміт на приписаних пацієнтів, він не зможе підписати декларацію з пацієнтом." − читаємо у тому ж виданні.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Медична декларація: чим раніше, тим краще