^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
20.09.2018 20:47
319 переглядів
0 коментарів
Що це означає: гуляй, Вася? Валю також покличте на прогулянку

На середу 17 вересня скликається чергова сесія обласної ради. На час друкування цього номера ніякої інформації з Черкас ще не було, тривало засідання, але однозначно проступає лише одне – після цієї сесії розпочнуться процеси, що принесуть для Тальнівщини далекосяжні наслідки.

Основне питання стосується утворення територіальних громад. За офіційними повідомленнями, що викладені в мережі (див. «Зміни до стратегічного плану по об’єднанню громад»), процес має бути закінченим в найближчі місяців два, аби про формування бюджету 2019 року були враховані нові реальності, при цьому не виключається, що в нових громадах треба буде до прийняття бюджету провести вибори. Оскільки час, відведений для добровільного утворення ОТГ, добігає до кінця, а зрушень, принаймні, на теренах Тальнівщини, не видно, то громади об’єднають у директивному порядку.

Взагалі не скажеш, що тальнівський білий дім не намагався внести і свій глек на капусту, щоб не виглядіти Химкою. Певна метушня, збори і таке інше, спостерігалася. Але ж не треба забувати, що за справу бралося якраз нинішнє тальнівське районне керівництво, яке давно вже прославилося своєю абсолютною нездатністю щось вирішити. Всякого траплялося в давній та недавній історії: хтось встигав зробити багато, хтось менше, третій зробив взагалі мало. Але щоб не зробити анічогісінько (звісно, крім зарплат собі, коштовним), такого ще ніде траплялося.

Отож раз взявся наш білий дім, то можна не сумніватися, що обов’язково його підстереже повне фіаско. Хоч він і старався, та не по Ваньці шапка. Наприклад, виношував намір створити, крім існуючої Тальнівської, ще й Тальянківську громаду, аби в ній в разі розгортання адміністративної реформи звити собі затишне кубелечко із оплатою не нижче, ніж була на попередній роботі. Про все те розповідалося і мережі, і в пресі. Особливо детально висвітлювали зібрання в довколишніх селах, куди зачастила В. Любомська, де й проводили агітацію, інколи аж душероздираючу. Щоправда, сільські дядьки й молодиці, ледве докумекають, хто ж персонально наміряється керувати їхньою громаду, як одразу втрачають інтерес ДР самої затії.

Тому із спробою підмовити громадян, розвішати їм локшину на вуха і зварганити ОТГ з центром у Тальянках вийшло те саме, що й іншими прожектами білого дому. Самий пшик у калюжу. Не буде Тальянківської ОТГ.

Ну а позиція в Черкасах і (з черкаською підказкою) в самому Києві на рівні кабінету міністрів відома: вони бажають, аби в Тальнівському районі діяла лише одна об’єднана громада. У Черкаській ОДА існує свій меркантильний інтерес, їй треба ж якось пояснити в столиці, що діяти зі своїм висуванцем Клименком, для якого районний портфель виявився, либонь, вкрай непосильною ношею. Пояснювати, що він не вміє, не знає чи лінується – то це обернеться на свою голову, бо одразу в адміністрації президента суворо здіймуть брови: кого це ви нам запропонували і де були ваші очі і вуха? Відповідати на такі запитання і незручно, і просто соромно, та ще й ризиком для власної ділової репутації. Тому для Черкаської ОДА найкращий вихід – зігнати цілий район в одну громаду, після чого для РДА місця просто не залишиться. І гуляй, Вася, ти потрапив під скорочення. Не провалив, не завалив, тобі просто не поталанило із штатним розписом, знайдемо тобі інший портфель… Все культурно й красиво.

Про утворенні на терені району єдиної ОТГ автоматично відпаде потреба і в районній раді. Тільки в ній посади виборні, просто так за гарні очі на іншу аналогічну роботу не переведеш. Зараз вона ще опікується селами і службами, що не входять у межі міста, розсилає їм папірці. А далі взагалі не залишиться кому й розсилати. Білий дім стане підрозділом міської ради .До того йде.

В світлі останніх події стає до випуклості зрозумілою нинішня політика тальнівського районного керівництва, славного своєю винятковою безрезультативністю. Їм, що в білого домі, вкрай треба показати, ніби є ще гірші за них. І гірші за них, мовляв, у міській раді в команді Юрченка.

Звідси й постійно проступає невгамовна жага ускладнити, де тільки можна, роботу мерії, не перебираючи засобами.

І це ведеться вже більше року! То однопартійці (чи одноелеваторці) районного керівництва не обирають заступника, то секретаря міської ради чи керуючого справами, нехай голова тягне за трьох, брехня, десь та не встигне! Та коли, щоб встигнути, голова призначає радника, є в нього таке право, то знову недогода бабиній дівці, нащо, здійняли галас, йому радник, хай сам побігає, а ми будемо ним керувати. То враз, коли починаються завії, підмовляють тодішніх комунальників категорично відмовитися від зимового догляду вулиць, ґвалт, гряде колапс у Тальному. Колапс, на величезне розчарування команди Любомської-Клименка, які місту абсолютно нічим не допомогли і навіть не збиралися допомагати, не настав, Юрченко знайшов спільну мову з уманчанами. Знову істерика - не такі уманчани, не встигають. Ну гаразд, а який оптимальний чи просто розумний вихід пропонуєте ви? А ніякого.

Ой ні, один вихід районні мужі таки знайшли. Вони створили проблему ще й довкола завалища. Почали тарабанити качалкою об затулку, писати безцінні (в сенсі ніхто й копійки за них не дасть) вказівки, надсилати їх у мерію і встановлювати їй строки. Аж тут випливло, що вказівки ви можете роздавати самі собі, землю під побутові відходи, при цьому за межами міста, здавали в оренду ви самі, панове з білого дому, вам і розбиратися з вами ж породженою проблемою. Звісно, вони й досі не розібралися.

Зате надактивно посприяли зміні керівництва в РЕМ, поставили людину із свого оточення, і новому керівництву енергетиків на неприховану радість керманичів з білого дому одразу замандюрилося відключати від струму свердловини, які постачають воду всьому Тальному. Ця радість аж хвицалася та засяяла в листах, які знову почали строчити в міську раду і одразу облизувати й обсмоктувати їх у мережі, вкупі із лицемірними попередженнями тальнівчанам: все, наші дорогі та любі, запасайтеся водою, запасайте багато, бо завтра настає гаплик. Зверніть увагу: ніхто з білого дому і не думав допомогти, навіть не нагадав, кому слід, що міська рада суворо дотримується, розробленого й затвердженого графіку погашення старих боргів за струм, що сума заборгованостей при Юрченку скоротилася втроє. Щоб не залишали Тальне без води, хто поїхав в область втрясати цю справу, домовлятися з енергетиками, в тому числі й за двісті тисяч гривень боргу, яка згідно власного рішення мала би погасити Тальнівська районна рада, але нічого так і не погасила – Любомська? Ні, не вона. Клименко поїхав? Ні. Гречка? Ні. Знову вирішував проблему, і таки оперативно й успішно вирішив, один Юрченко, а ті хіба що в долоні кресали, коли породили місту чергову болячку.

Почерк того угрупування воно, саме того не бажаючи, постійно демонструє в Інтернеті. Ось пригадайте: коли негода засипала місто давно не баченими кучугурами, депутати з команди Юрченка організували людей, самі взяли в руки лопати й мітли і розчищали тротуари й проїзди. Натомість опоненти Юрченка лопату й мітлу в руки не брали, лише камери і закидали мережу фотосеріями снігових переметів і раділи на кутні. Коли весною перша команда прикрашала місто квітами, опоненти клумб на засівали, тільки шукали. де виросла бур’янина, аби швидше її сфотографувати і бігом в Інтернет. Це ж все досі зберігається в мережі, можете відкрити сайти і пересвідчитися.

Тепер ось опоненти признаються, що дуже переймаються міським господарством – стирчать з апаратурою в легковику і фіксують, чи не вийшов хтось з міської ради на хвилину на вулицю, чи не зазирнув в Інтернет. Ну прямо тобі готові шпигуни і кадри для розвідки. Це ж все легко знайти на останніх картинках в мережі та їдких коментарях до них. Це ж усе триває!

Ніхто не заперечує, що завжди знайдеться, до чого причепитися. Буквально в понеділок 17 вересня довелося почути від одного педагога, ніби це Юрченко винен в появі амброзії на полях, звідки насіння заноситься і на міську територію. Люди добрі, та майте ж міру: всі ділянки закріплені за конкретними господарями, якщо допустили появу бур’янів, то треба запитувати самих господарів, а не вимагати, аби міський голова ще й із сапою за ними ходив!

Що зробив мер навіть у таких умовах? Та дещо йому вдалося. Всупереч погано прихованим намірам хазяїв білого дому, не допустив провалу очистки вулиць, особливо в складних зимових умовах. Хай там що, але проблема із вивезенням побутових відходів, яку опоненти намагалися перетворити на колапс (вони аж підскакували, коли недавно в «Екоклінера» поламалась техніка), вирівнюється і вирішується. Переконав в області енергетиків, щоб на залишали Тальне без води, коли білий дім здійняв фейкову тривогу, аби ми всією громадою наовго запасалися питвом. Ґрунтовно відремонтував мости, бо вони вже були в аварійному стані, світилися, як решета, один через Тальянку вже раз обвалювався. Налагодив ремонт вулиць впродовж всього теплого періоду, а не лише під завісу осені, коли періщать дощі. Допоміг дітям учасників бойових дій. Почали діяти патріотичні табори для молоді. Врятував палац улісопарку, бо до Юрченка там майже два роки не платили його охороні, скоро магли всі розбігтися, а білому дому все й тоді було до фені. І таке інше. Всього цього до Юрченка взагалі не бачили.

Ну а що в цей час зробили за Клименка і Любомської РДА і райрада? Нічого. Коли почали лякати побутовим провалом, чимось допомогли? Ні, тільки благословляли «Комунальник» та РЕМ на сумнівні подвиги. Ну ще хоч і попусту, зате довго точили ляси про міфічне будівництво сміттєпереробного заводу. Добилися виділення коштів з обласного бюджету на розвиток у районі туризму? Ні, провалили розвиток повністю і з тріском. Для підростаючого покоління щось зробили? Аякже, раніше мало не закрили школу в Романівці, а ось недавно позбавили багатьох талановитих сільських дітей із незаможних родин можливості здобути музичну освіту. Оце і все.

Чи знає, що коїться в Тальному, обласне керівництво? Знає, та ще як знає! Навіть «Поле честі» нерідко читає. На наше керівництво в Черкасах відверто махнули рукою. Нехай собі добувають строк повноважень. А щоб якомога швидше з ними попрощатися, вирішили, аби на Тальнівщині діяла одна об’єднана територіальна громада.

Як все просто, еге ж? Так що скоро гуляй, Вася! Краще разом зі своєю подругою.

Та їм гуляти ох як не хочеться! Саме тому на всю котушку і закидають щедрими фейками міську раду. А раптом подіє на електорат і він залишить біля стерна нинішнє районне вкрай безрезультатне керівництво.

Валентин ГОРДЄЄВ.

(газета «Поле Честі», №38, 20.09.2018)

Читайте також : Покарання Тальнівщини