^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
20.09.2018 14:11
510 переглядів
0 коментарів
Шкільний автобус не возить дітей до Кривоколінського НВК

Батьки учнів 1-9 класів, які навчаються у Кривоколінському НВК, але проживають у сусідніх селах розповідають, що водій шкільного автобуса відмовляється возити їхніх дітей на навчання. Каже, йому заборонили це робити.

Директор Кривоколінського НВК Людмила Мудра підтверджує наявність проблеми. Каже, батьки дітей, які самостійно добираються на навчання із сусідніх сіл Лоташеве, Піщана, Павлівка Перша, неодноразово зверталися за допомогою і до неї, і до сільських голів, і у відділ освіти. Потім всі разом і поодинці просили вирішити проблему начальника відділу освіти райдержадміністрації Ларису Коваль. Але Лариса Вікторівна пояснила, що за законом шкільний автобус має доставляти до місця навчання учнів тих класів, яких нема у школах сусідніх сіл. Наприклад, немає у Піщаній 10-11 класів, тоді учнів везуть централізовано шкільним автобусом. Якщо такий клас є, але батьки обрали навчання в іншій школі, то в такому разі вони й мають самостійно доставляти дітей на навчання. Інакше можуть «пришити» корупцію.

– Чому на інших рейсах шкільного автобуса можна перевозити пасажирів, які не мають ніякого відношення до освіти, а в нас не можна навіть учнів? Переконана – це штучна перепона для збереження хоча б мінімальної кількості учнів у малокомплектних школах, які під загрозою пониження статусу, – каже керівник ГО «Майдан» Ольга Грядюжкіна і нагадує. – Усі учні мають рівні права на освіту, а батьки самостійно вибирають, де навчатися дітям. Метою державної цільової соціальної програми «Шкільний автобус» є організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів та дітей у сільській місцевості до місця навчання і додому, поліпшення освітнього рівня населення, що проживає у такій місцевості.

Начальник відділу освіти Лариса Коваль каже: «З дня на день чекаємо прийняття Закону «Про середню освіту». Можливо там буде дозволено підвозити усіх учнів. Але є й інший варіант: через рік-два малокомплектних шкіл не буде, тоді «Шкільний автобус» підвозитиме до опорних шкіл учнів усіх класів. Але як тепер, так і тоді за проїзд дітей платитимуть сільські ради, чи громади».

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Нещеплені катеринопільчани ризикують залишитись без освіти?