^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
18.09.2018 19:59
345 переглядів
0 коментарів
Нещеплені катеринопільчани ризикують залишитись без освіти?

"Міністерство освіти та науки спільно з МОЗ видало указ, у якому йдеться, що невакцинованих дітей не впускатимуть на заняття у школи та дитячі садки.

В документі згадується про "напружену епідемічну ситуацію" з інфекційними хворобами, яка спостерігається в Україні впродовж останніх 5 років. Відповідний документ від 6 вересня 2018 року з підписами Уляни Супрун та Лілії Гриневич був розісланий головам обласних та Київської міської державної адміністрації. У МОЗ нагадали, що зараз в Україні спостерігається спалах кору і від початку року зафіксовано майже 30 тисяч випадків захворювання, 13 з яких закінчились летально ", – інформує "24 канал".

"Захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності. Враховуючи, що ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком навчального року, просимо вжити заходів щодо забезпечення рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров'я обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти. Зазначена вимога передбачена в статті 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", відповідно до якої дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється ", – йдеться в документі.

Чи дійшли такі нововведення до катеринопільських шкіл, цікавимось у директора Вікнинського НВК Василя Кураша.

− Щодо садочків, то це нововведення уже діє. Воно прописане у правилах прийому. На щастя, вікнинські дошкільнята, та й школярі, усі своєчасно отримали щеплення. Тож проблем немає і, сподіваюсь, не буде. Відносно шкіл − спеціальних директив поки не надходило. Не уявляю, що робити тим навчальним закладам, де вчаться учні, які досі не отримували жодних щеплень. А, головне, що робити нещепленим дітям? Якщо без садочку вони ще можуть якось обійтись, то як бути без школи?

З матір’ю одного з невакцинованих школярів нам вдалося поспілкуватися. Катеринопільчанка Галина (прізвище називати відмовилася) прокоментувала цю ситуацію так: "Я не дозволяла робити щеплення дитині з релігійних міркувань. Сину зараз 9 років. Здоровий. Вважаю, що втручатися у те, що створив Господь не варто. До того ж, у мене нема довіри до вітчизняної медицини. Лікар зробить помилку, а винуватими будуть батьки. Щоб проводити щеплення, на мою думку, треба робити аналізи, всебічно обстежити організм, чи не буде якихось відхилень, протипоказань. Хто цим займатиметься в лікарнях, де немає елементарного: спирту, вати та шприців? Та й вакцинам, що пропонують, я не довіряю. Хай лікарі спершу випробують їх на своїх дітях, а потім ми вирішимо, вакцинувати наших, чи ні. Хто мені дасть гарантію, що з дитиною буде все добре? Хай підписують відповідний документ. Я колись пропонувала. Не хочуть. Відмовляються. То чому я повинна експериментувати на власній дитині? Колись сама чула по телевізору, що в минулому році після імунізації померло 17-ро дітей".

Тим часом більшість батьків, які слухняно щеплювали своїх чад, таке нововведення підтримують. Про це свідчать численні коментарі черкащан у соцмережах. "Батьки мають право не щеплювати своїх дітей, але вони не мають права наражати на небезпеку інших дітей в дитячих закладах. Інші батьки, які щепили дітей, мають право не погоджуватись на присутність у дитячому колективі нещепленої дитини!" − зауважує одна із дописувачів "Фейсбук-спільноти" "Наша Черкащина".

Відкритим залишається питання, за яким графіком тепер вакцинуватимуть учнів, яким досі дозволялось відвідувати школу без щеплень. І чи допустять їх до навчання у цьому навчальному році?

Стаття 15, до якої апелюють чиновники, з цього приводу дає таке роз’яснення:

"Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його".

Зауважимо, що в оприлюдненій фотокопії документу МОЗ та Міносвіти відсутнє слово "Указ", тож особливо прискіпливі батьки вважають, що його слід тлумачити як лист, і від цього відштовхуватись.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Листоноші на селах отримують 1000 гривень, а керівництво Укрпошти по 500 тисяч на місяць...