^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
14.09.2018 17:31
617 переглядів
0 коментарів
Листоноші на селах отримують 1000 гривень, а керівництво Укрпошти по 500 тисяч на місяць..

Голова Лисичої Балки Едуард Дашівець хвилюється, що село залишиться без поштового відділення:

− От ви пишете про різні реформи, пишете, а чому не пишете про поштову? Вона зараз у самому розпалі. Є загроза, що наше село залишиться без поштового відділення, оскільки поштарів скорочують, село велике, ставки мізерні. Люди працюють, хто на 0,4, хто на 0,3. Ніхто не хоче за такі гроші робити. Зокрема, минулого місяця на три особи (вкупі з завідуючою) дали аж півтори тисячі авансу. Що це за гроші? А відповідальність?! Підписку зроби, товари продай, пенсію рознеси, платежі прийми. І в дощ, і в сніг, і в морози, і в заметілі. Нині хочуть нам скоротити одну поштарку, з тим, щоб завідувач суміщав свою роботу з роботою листоноші. Скажіть, де знайти бажаючих на такі умови?

Зауважимо, що село Лисича Балка ще й досить велике. Його протяжність із півночі на південь становить 2 км 646м, а з заходу на схід – 4 км 303 м. І байдуже для листоноші іти в кінець села заради однієї людини, чи десятьох. Якщо є передплатник, іти все рівно треба.

Схожа ситуація у Шостаковому, яке хоч і невелике, але в ньому на обслуговуванні хутір Бондарка, куди теж треба доставляти і пресу, і пенсії, й так звані супутні товари.

Загалом катеринопільські листоноші скаржаться, що зарплати у них невисокі приблизно від 1000 до 2,500 тисяч гривень. Кажуть, ніби є й нижчі. Коли хто пішов на лікарняний, заміну знайти дуже важко.

Зате у керівництва "Укрпошти", яке сидить у теплих затишних кабінетах, дохід досить непоганий:

Так, Смілянський Ігор Васильович, генеральний директор "Укрпошти" зареєстрував дохід за 2017 рік 3958541 грн. за основним місцем роботи, тобто, розділивши на 12 місяців, виходить 329 878 на місяць.

Перцовський Олександр Семенович, перший заступник генерального директора − керівник операційного блоку заробив у минулому році 6096051 грн., розділивши на 12 місяців, буде 508 004 на місяць.

Чернявський Олександр Геннадійович, перший заступник генерального директора з фінансових питань, отримав у 2017-му 6517867 грн., розділивши на 12 місяців, вийде 543 155 на місяць. І це далеко не весь список чиновників "Укрпошти" з космічними прибутками.

Зважаючи на такі зарплати керівництва, підприємство зовсім не виглядає збитковим. То чому ж люди, які в сніг, дощ і холод розносять пенсії та пресу в найвіддаленіші куточки міст та сіл України, мають такий мізерний дохід? Може топ-менеджери не справляються з роботою?

До слова, недавно закрили відділення "Укрпошти" у Соколівочці Тальнівського району. Обіцяли, що селян обслуговуватиме поштове авто, от тільки забули сказати, що це авто працює погодинно, тож, якщо, скажімо, якась бабця з милицями не встигла добігти, то вже її проблеми…

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Село без преси і без пенсій