^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
06.09.2018 10:13
378 переглядів
0 коментарів
Покарання Тальнівщини

«Народ скаже, як зав’яже». Одна з найпоширеніших народних приказок говорить, «що в мудрого на умі, та в не зовсім мудрого на язиці». Цей афоризм мимоволі згадався невдовзі після закінчення чергової сесії міської ради.

І згадався навіть не від почутого у великому залі, а після дискусії в мережі між юристом Володіним і депутаткою Соловей. Перший наголосив, що задовбисти, які ще на погоджувальній раді противилися забороні нічної торгівлі алкогольними напоями, під дією громадської думки все-таки на сесії проголосували за цю заборону. Ну а його опонентка переконувала, кажучи навпрошки, що їхньому депутатському угрупуванню на громадську думку глибоко начхати, воно до викриттів уже звикло. І взагалі ви там, молода команда в апараті міської ради, думайте, як і де знайти додаткові кошти в бюджет, а ми, депутати, ще подивимося, на що їх поділити.

Самі подумати, як поповнити бюджет, вони не збираються. Бажають тільки ділити чужими руками зроблене.

А що, спритно. У нас таких багато.

І знаєте, така загальна тенденція більшості нинішніх хитреньких з мандатами. На вибори вони йшли з чудесними обіцянками невтомно працювати на благо рідного краю, після виборів репетували, що вони (цитуємо) «за добробут Тальнівщини». Тоді де практичні ваші зрушення в поліпшенні загального добробуту? Та бачимо де – ви нам заробляйте, а ми будемо ділити. І при цьому ще й будемо заважати всіма можливими способами типу кількаразових зривів сесій. Що й було не раз продемонстровано наочно.

Дивувало, як часто звучали дрібненькі й несуттєві поправки до рішень. Скажімо, в проекті постанови пропонується записати «доручити міському голові зробити те-то». Тут тальнівський епігон Чечетова як з кілочка: «Ні, запишімо «зробити згідно чинного законодавства». А закон передбачає, що вирішувати дану справу – якраз в компетенції міського голови, то що від цього зміниться? Як що, а може, завтра поміняють сам закон? І на кілька хвилин гала-гала.

Міський голова Олексій Юрченко запитує: де ваші пропозиції були при підготовці проекту, на засіданнях комісії, на погоджувальній раді? Чому все відтягуєте до останнього моменту? І тут депутат Гижко мимоволі з головою видав, що йому треба. Коли ми вже, признався в сокровенному, покараємо того, хто не так готує проекти рішень?

Виходить, звісному угрупуванню потрібні якраз недоробки, аби із неописаним задоволенням смакувати їх та під найменшим приводом карати, карати, карати… Зверніть увагу – взагалі приймати ухвали має сесія, тобто всі депутати. А от відповідає за все, з їхньої точки зору, нехай один голова. Тоді хай так і назвуть самі себе, не «за добробут Тальнівщини», а за її покарання. Вже ж видно, що громада, доручивши мандати деяким балаболкам, тепер несе за свій вибір реальне покарання – нижче наведемо конкретні деталі.

Ані слова, проекти документів не завжди досконалі. Взагалі в діяльності будь-якого органу в наш забюрократизований час кожному керівникові потрібен фахівець канцелярської справи, який працює в першу чергу з паперами, без них нікуди. Ці функції може виконувати, як виконує у людей, секретар ради, якого нинішнє угрупування так і не обере, мі би виконувати другий заступник, якого вирішили взагалі не обирати, може керуючий справами, якого також забалотують. Що, хіба в нас нема таких спеціалістів? Є, скажімо, Ольга Котенко, про кандидатуру якої свого часу мова йшла. Угрупування на перших порах було готове за неї проголосувати, але, навівши довідки і переконавшись, що Котенко по натурі завжди буде неухильно дотримуватися букви закону, вже наступного дня різко передумало. Могла бути Оксана Мороз, кандидатуру якої також задовбали. Ще й безпардонно лицемірили: «Пані Оксано, та ми проти вас нічого не маємо. Ми ж навпаки, рятуємо вас від брудної роботи». Хай надалі Бог рятує тальнівчан і все Тальне від подібних доброзичливців, а з ворогами ми якось самі справимося. Та поки що мусимо їх терпіти. Не сумніваймося – як тільки угрупуванню запропонують ще одного спеціаліста, то провалять обов’язково. Чотирьох уже забалотували. Тактика примітивна: навалити побільше на міського голову, нехай віддувається за трьох-чотирьох, і потім навішати на нього всіх собак. Настільки примітивна, що навіть не вміють її пристойно замаскувати, тому мимоволі зірвалося прямим текстом з язика те, що в розумного на умі.

Тепер трохи конкретики.

Візьмімо музичну школу. Є в неї успіхи й зрушення після того, як вона перейшла в підпорядкування громаді? Є, та ще які! Як у роботі з молоддю, так і в догляді приміщення. Ну а на кого нинішні обранці насідають більше всього, в тому числі й на останній сесії, що директору хоч плач? Та на музичну школу.

Так, грошей допомогти медицині, культурі тощо не вистачає і, як підказує економічна ситуація, на понадпланові надходження розраховувати не варто. Але, шановні депутати, навіщо в таких умовах ви особисто заклали зайві витрати? Це ж ви вирішили, щоб не вимикали вуличні ліхтарі з 1 до 5 години ночі, і на це з вашої примхи пішло сотні тисяч гривень і навіть мільйони. Будуть кошти, то нехай світять на радість нічним метеликам, але ж на даний момент є значні труднощі. Повірте, гроші можна використати з більшою користю для шкіл чи для охорони здоров’я. Чи навіть аби розширити мережу вуличного спостереження, щоб всі правопорушення фіксувалися на відео, від чого користі для охорони порядку буде незрівнянно більше, ніж від лампочки на стовпі, коли всі сплять. Це ж вашої прямої вини марнотратство задля красивої нічної картинки.

Або ще одне головотяпство обранців, через яке карається все місто. Достатньо двом-трьом безсовісним громадянам під завісу дня запалити купу бур’янів, як від ядучого диму дере в горлі половині, якщо не більше, мешканців. Не раз же ми бачили, як запалили десь на Макотерчику, а дим дістає до елеватора. Заклики бути свідомими на таких громадян не діють. До них пора застосувати інші більш переконливі виховні засоби. Щоб платили штрафи і за нічні дими, і за закидані пляшками сквери, і за запльовані соняшниковим лушпинням лавочки, і за смітники по берегах тощо. Для цього міський голова пропонував призначити інспекцію з повноваженнями, як у людей. Це і до порядку привчає набагато швидше, і, як показує практика деінде, вельми позитивно позначається на міському бюджеті, якому додаткові гривні не зашкодили б. Але в нас інспекцію не створили. Гарну пропозицію група «За покарання Тальнівщини» чи як там вона себе називає зарубала на пні. Ми за її задовбизм розраховуємося буквально власним здоров’ям, ще й дорого.

Що це угрупування служить дуже вузькому колу осіб, а не рідному місту, було яскраво продемонстровано і на останній сесії, коли пропонувалося проголосувати звернення до парламенту щодо перегляду законодавчих актів, які сьогодні дають можливість групі олігархів вивозити з України колосальні цінності, в першу чергу на Кіпр та по інших офшорах, та прийняти інші закони, які зобов’язали б повернути вивезені капітали, а це мільярди й мільярди доларів, назад в Україну. Ледь дійшли до цього питання, тісно пов’язана з нуворишем депутат Шкода одразу залишила зал. Ще більше десяти взагалі не голосували. Ну що поробиш – подобається їм до глибини душі, як грабують Україну. Може, і їм крихта перепада після панського обіду…

Інша забалотована пропозиція стосувалася долі незавершеного будівництва, тобто покинутих років двадцять тому котлованів на ділянках по вул. Перемоги. Пропонувалося дати дозвіл міській раді приймати їх на баланс. Не приймати, а лише надати дозвіл для такої можливості. А там, маючи таке рішення, виконком міг би виставляти умови власникам покинутих об’єктів: аби ви повністю і без будь-яких претензій відмовляєтеся від виділених вам ділянок, які ви занехаяли, або ми будемо наклади на вас санкції за занедбаність тих ділянок. Бо на сьогодні якщо ті місця і використовують, то лише як несанкціоновані смітники. З депутатської волі такий статус за ними збережено. Неважко зрозуміти, для чого – аби не втрачати саму можливість при зручній нагоді штрикати межи очі міському голові, що це у вас коїться на масиві? Інше логічне пояснення такої вайлуватості обранців відшукати неможливо. Вони взагалі, і в тому вже самі призналися, ніхто ж їх за язик не тягнув, для міста нічого робити не збираються, а лише наділяють себе прокурорськими повноваженнями та бажають не створювати, а лише ділити.

По інших питаннях рішення були прийняті, стисло вони викладені вище в офіційному матеріалі, детально з ними можна познайомитися на офіційному сайті., в тому числі і щодо створення міськрайонного центру надання адміністративних послуг (Цнап). Ще й гордо похвалили себе: ось які ж ми розумні, нарешті підготувала проект, за який ми проголосували. Між іншим, проголосували буквально в останній день, 31 серпня, бо вже 1 вересня було б пізно, а то розводили теревені довкола того, за що легенько могли б прийняти рішення ще на початку червня. Залишаємо на розгляд читача, чи можна назвати мудрим, коли потрібна постанова відкладається й відкладається місяцями буквально до останніх годин, коли строки ось-ось спливуть.

Як розмовляти з тальнівськими омандатненими диваками? Та неймовірно терплячому нинішньому міському голові це ще вдається, бо його попередник за цей час уже три заяви написав би. Але Юрченко вже набрався позитивного досвіду. Перед тим, як почати обговорення будь-якого пункту, він у першу чергу звертався до тутешнього Чечетова: у вас є якісь зауваження чи пропозиції? Виявляється, для годиться є, але простору для того, щоб розтікатися мислію по дереву, нема. Тому перші рішення приймали швидко. Та коли все менше залишалося питань до розгляду, то все більше відчувалося, що голова притомився терпляче вислуховувати не завжди ділові речі. І тоді опонент починав свої довгі-предовгі монологи із варіаціями. Як вирішить діяти надалі міський голова, вирішувати йому, але обрана ним тактика виявилася правильною, треба лише наступного разу дотримуватися її від початку сесії до її закінчення.

Що вдієш, працювати йому одному, а бажаючих ділити й карати ціла задовбана група. «За покарання Тальнівщини». І вже ж карають усю громаду – читай наведені вище факти!

… Спостереження під завісу статті. Читачу, а ви звернули увагу, що в природі не буває випадковостей у символічних подіях? Ось пригадайте, як перед злісним президентом раптово закривалися двері під самим його похітливим носом, згадайте, коли він ішов на інавгурацію то блискавка, обминувши всю систему захисту, погасила світло у парламенті, коли він протягував харківські угоди, згадайте, як йому на шию раптово упав вінок. Патріарх Філарет як мудра людина висловив тоді переконання, що такі події просто так не відбуваються, вони щось означають, а що саме, сказав, ми невдовзі побачимо. Ну що ж, тепер уже побачили.

Та повернемося до місцевих подій. Читачу з Тального, нумо пригадайте, коли ви востаннє чули над Тікичем чи понад Тальянкою пісню соловейка? Та два роки тому. Відколи у нас прийшли в раду задовбисти, солов’ї Тальне раптово покинули, їх уже не почуєш і не побачиш. Зникли. Щезли. Мається на увазі справжні пернаті. Замість них тепер нам виспівують на сесії та в мережі зовсім інші солов’ї, але тільки задовбані мелодії.

Що означає цей символ, ще не знаємо. Але випадковості виключені.

Невдовзі побачимо.

Валентин ГОРДЄЄВ

газета «Поле Честі», №36 за 6 вересня 2018 року