^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
03.09.2018 9:46
782 переглядів
0 коментарів
Герою – слава!

На тальнівському меморіалі полеглих під час Революції Гідності та в зоні проведення антитерористичної операції з’явилася ще одна пам’ятна дошка – уродженцю Кривих Колін Артему Жовтобрюху, який загинув, захищаючи Україну 15 лютого 2018 року.

Відкриваючи захід, міський голова Олексій Юрченко привітав присутніх із Днем Незалежності України та вручив грамоти учасникам російсько-української війни.

– Сьогодні ми відзначаємо найсакральніше, найвеличніше свято – День Незалежності України від різних ворогів. Відзначаємо його з присмаком сліз і крові. Лише учора загинуло 5 наших побратимів, 7 важко поранені. Серед загиблих і уродженець Лисянки. Тому ми повинні пам’ятати хто друг нам, а хто – ворог, кому бажати щастя і процвітання, а кому – смерті, – зазначив у виступі Олексій Юрченко. – Сьогодні ми зібралися щоб вшанувати пам'ять борців за незалежність і державність України та відкрити пам’ятну дошку одному із них – Артему Жовтобрюху.

У заході взяли участь рідні покійного героя, друзі, учасники російсько-української війни, волонтери, представники міської та районної влади, жителі громади та району.

Перед присутніми виступили сільська голова Кривих Колін Ольга Дяченко, голова спілки ветеранів та учасників АТО Тальнівського району Василь Данилюк та директор міської школи №3 Валерій Качан.

– В останні роки ми особливо гостро відчули, що таке дружній російський народ і що таке потрапити в міцні його «обійми», іншими словами – «лабети». За багатовікову історію існування нашої держави більшого горя, ніж Росія, не завдав ніхто. Це мільйони загиблих, закатованих, переселених, депортованих, зрусичених! При чому Росія завжди діє з позиції сили і підступності. Володіє цими методами настільки досконало, що у світі ними ніхто так не володіє. Переграти їх у цьому дуже тяжко. Що змінилося за останні роки? Вперше за багатовікову історію Росія отримала належну відсіч – ніколи вона такої відсічі не одержувала, як на сході України! Після цього у них лише посилилася ненависть до всього українського і боязнь, що світ об’єднується проти них. У Росії все, що пов’язано з Україною люто ненавидять. Цей психоз охопив більшу частину росіян. Тому сьогодні тільки жорстока відсіч і побудова міцної національної армії може зупинити ворога, нічого іншого його не зупинить. Тому тільки через агресивні дії цієї сусідньої держави гинуть наші захисники, від них загинув і наш колишній учень Артем Жовтобрюх, – справедливо зауважує директор міської школи №3 Валерій Качан.

Валерій Олексійович каже, що на 21-річчя Артема у школі відкрили пам’ятну дошку, відкрили два вітражі із речами і фотографіями героя, започаткували футбольний турнір його пам’яті.

Цього дня неодноразово звучали слова вдячності матері за виховання сина.

Право відкрити меморіальну дошку надали учасникам російсько-української війни Юрію Ракоці та Олександру Гребенюку. Після хвилини мовчання, настоятель Петропавлівського храму УПЦ КП отець Михайло Василюк відслужив панахиду та освятив пам’ятну дошку.

– Сьогодні ми розпочинали день із молитви. Бажали процвітання Україні. Я дякую усім людям, для яких Україна і Бог понад усе. Але хотілося б бачити й тих, кого нагороджують за розбудову церкви. Живімо не для показу, живімо для єдності. Бо лише Бог бачить глибину наших сердець, – підсумував священик.

Під час урочистостей керівники громадської організації районна спілка ветеранів та учасників АТО Тальнівського району Василь Данилюк та Артем Орищенко вручили грамоти побратимам та волонтерам.

На завершення учасники мітингу поклали квіти до меморіалу полеглих під час Революції Гідності та в зоні проведення антитерористичної операції.

Довідка: Артем Жовтобрюх народився 1997 року в селі Криві Коліна Тальнівського району. До того, як у липні 2015 року піти на військову службу, виступав за тальнівський футбольний клуб «Скеля». Старший матрос Артем Жовтобрюх служив у 36-й окремій бригаді морської піхоти, був на посаді оператора взводу вогневої підтримки десантно-штурмового батальйону. Загинув 15 лютого 2018 року під час виконання бойового завдання. Посмертно присвоєне звання «Почесний громадянин Тальнівщини».

Олег ШАТАЙЛО