^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
31.08.2018 11:26
391 переглядів
0 коментарів
З 1-го вересня Україна переходить на цифрове телебачення

Сергій Радченко агітує за Т2. Своїм досвідом підключення поділився із земляками у групі "Катеринопільська громада". "Учора підключив своїм батькам – це справді так легко, як і в рекламі, − пише чоловік, − Цього літа вчергове почали говорити про відключення аналогового телебачення (з 1 вересня). У багатьох вже давно стоять супутникові антени, але так склалось, що моїм батькам вистачало 5-6 аналогових каналів.

З’ясувалось, що в Катеринополі ходить міф про відсутність покриття Т2 – кого не спитай, всі кажуть, що "в нас не працює". І навіть місцеві "експерти" з телебачення в один голос говорили те ж саме. Але випадково я дізнався, що неподалік від будинку батьків дехто вже кілька років дивиться Т2. Тому купив Т2 ресивер (тюнер) і про всяк випадок спеціальну антену під Т2. У Черкаській області є дві базові станції Т2, які в теорії мають "покривати" Катеринопіль: в Шполі та Буках. Хоча Катеринопіль на межі радіусу їхньої дії, я не зміг "спіймати" їхній сигнал (будинок розміщений у низині). Проте у Новоархангельську Кіровоградської області є ще одна станція, яка покриває Катеринопіль, і саме через неї мені вдалось без проблем підключитись до Т2. При цьому я використав звичайну польську антену, через яку до цього показувало аналогове ТБ (такі висять чи не в кожному дворі з кінця 90-х). Я лише повернув її в напрямку Новоархангельська і "тюнер" знайшов усі 32 канали! Польська антена є активною (її треба підключати до розетки), а спеціальна антена для Т2, яку я купив перед тим, є пасивною (без будь-яких підсилювачів). Заради експерименту я з успіхом підключився до Т2 і за допомогою цієї антени. Нагадую, що цифрове телебачення БЕЗКОШТОВНЕ, потрібно лише купити обладнання: "тюнер", який коштує від 300 гривень (у нових телевізорах переважно вже є влаштований Т2) та антену (за потреби). ВИСНОВОК: якщо вам достатньо 32 канали, і ви не хочете витрачатись (чув ніби підключення до супутникового коштує вже 2500 гривень), купуйте Т2 ресивер, він же "тюнер", і робіть, як бабуся у рекламі".

Однак, не всім так щастить, як Сергієві. У катеринопільчанки Ірини Засунько інший досвід: "Ми вже всі варіанти антен перепробували, і антену повертали в різні боки, і вище піднімали, а Т2 все одно не ловить... "

Тетяна Трохименко із Гончарихи, стверджує, що проблем із підключенням село не відчуло: "Не знаю, як у вас, а в нас у Гончарисі T2 уже років 5 чи 6 нормально працює. Бувають звичайно якісь відхилення, але взагалі дивитися можна."

Лідія Шовкова теж саме говорить про Бродецьке: У моїх родичів з Бродецького вже понад рік Т2- ресивер. Картинка йде краща, ніж у мене через супутникову антену".

Тим часом, сільський голова Лисичої Балки Едуард Дашівець в інтерв’ю газеті "Вечірні Черкаси" повідомив, що в його селі віддають перевагу супутниковому телебаченню. Аналоговий сигнал там зник ще 1-го серпня, бо його отримували з Кіровоградщини, яку відключили від цього сигналу на місяць раніше.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також : Катеринопільскі вогнеборці рятували хату та ліс, а звенигородські ''Mercedes''