^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
29.08.2018 8:00
439 переглядів
0 коментарів
Катеринопільська райрада прийняла болісне рішення: роздержавити ''Катеринопільський вісник''

Болісно відбувається на Катеринопільщині процес роздержавлення комунальної преси. Якщо в окремих районах про комунальні ЗМІ вже давно забули, то тут дуже вже звикли тримати під контролем місцевих журналістів. Ми вам кошти на газету – ви нам позитив. Тож, фактично, від дня заснування у 1933 році позитиву в районній пресі вистачало. Дуже мало було критики, а періодами зовсім не було. За час свого існування газета змінила кілька назв: "За більшовицькі темпи і якість", "Колгоспник", "Авангард". Але завдання її при цьому не мінялися: популяризувати та восхваляти владу. Щоправда, останнім часом, як свідчать читачі, критика в районці вряди-годи таки трапляється. "Вісник" поволі виходить на стежку ринкової економіки. Однак куди більше газетної площі тут займають реклама, привітання та оголошення.

Рішенням від 10 серпня 2018 року Катеринопільська райрада постановила: реорганізувати газету з комунального підприємства у приватне, засновником якого стане трудовий колектив. Сама райрада вийшла зі складу співзасновників видання. Створено також комісію з реорганізації установи на чолі з редактором Валентиною Вовкотруб.

До слова, в Україні добігає завершення реформа, запущена прийняттям Закону "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації", метою якої є вивести вітчизняну періодику з-під прямого впливу влади та позбавити останню можливості впливати на журналістів. Згідно із законодавством ця реформа має бути завершена до 1 січня 2019 року. Ті редакції, які до цієї дати не будуть реформовані, не зможуть надалі випускати газети.

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО

Читайте також : Катеринопільські вчителі оздоровлюватись будуть восени