^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
28.08.2018 17:44
414 переглядів
0 коментарів
На освіту грошей нема

На позачерговій сесії районної ради перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка повідомив про фінансові проблеми у освітянській і медичній галузях району. Сказане керівником підтримує і начальник фінуправління Наталія Шпичак. За її інформацією, бюджетним установам району на зарплату і енергоносії не вистачає 11 мільйонів гривень.

– Де брати ці кошти, я відверто кажучи, поки що не готовий сказати… Ніхто ці проблеми не ховає і замовчувати не збирається, – каже Володимир Гречка.

У райдержадміністрації сподіваються на підтримку держави та перевиконання бюджету за 9 місяців цього року.

Втім, депутат Тальнівської районної ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Володимир Синьогуб, побачивши, що є значний дефіцит освітньої субвенції з державного бюджету, ще три місяці тому, 3 травня ініціював скликання спільних засідань комісій районної ради та райдержадміністрації щодо оптимізації мережі закладів освіти. Володимир Миколайович запропонував кардинальну реформу освітньої галузі району. Тоді його не підтримали ні голова районної ради Валентина Любомська, ні голова райдержадміністрації Василь Клименко.

– Після тієї комісії реально нічого не було зроблено, – наголосив депутат Синьогуб.

Тепер же, перед початком навчального року, щоб погасити педагогам заборгованість із виплати відпускних і зарплат, райдержадміністрації доводиться «перекидати» кошти із листопада-грудня на серпень-вересень. Втім, це навряд чи знімає проблему, бо у кінці року, якщо держава не додасть грошей, не буде учителям коштів на зарплати.

Крім того, до початку опалювального сезону залишилося менше 2 місяців, а у районного відділу освіти не вистачає 2 мільйони гривень на енергоносії. А ще ж потрібно провести тендерні процедури, які тривають від 30 до 60 днів.

Тому на наступній сесії 28 вересня депутати мають заслухати питання про реорганізацію галузі освіти району.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Опалювальний сезон на Тальнівщині може початися з проблем