^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
28.08.2018 14:09
365 переглядів
0 коментарів
На Лисянщині знайли 141 снаряд

У Ріпках, де під час Корсунь-Шевченківської битви тривали особливо запеклі бої, біля сільського ставка знайшли 75 снарядів калібру 76 мм. Ймовірно, їх викопали так звані «чорні археологи».

На місце виявленого арсеналу відразу виїхали сапери аварійно-рятувального загону спецпризначення, які продовжили обстеження території. І вже наступного дня вони знайшли ще 66 артснарядів аналогічного 76 мм калібру. Загальна кількість знайдених боєприпасів сягнула вже 141 одиниці.

Наразі усі знайдені боєприпаси, вилучені та вивезені на спеціальний полігон, де по завершенню робіт були знищені шляхом підриву. Роботи на місці надзвичайної події тривають.

За спогадами старожилів, боєприпасів на місці колишнього села Тетянівка може бути багато. Після боїв його жителі збирали снаряди по полях, скидали їх до погребів і засипали землею, бо потрібно було сіяти.

Громада села Ріпки і особисто голова Володимир Жувака висловили подяку особовому складу аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України в Черкаській області, очолюваним старшим лейтенантом Микитою Бондаренком, за оперативне і професійне виконання своїх обов’язків.

Зауважимо, місяць тому 2 артилерійських снаряди калібром 152 мм. були знайдені неподалік села Почапинці під час сільськогосподарських робіт. Ще 2 артилерійських снаряди калібром 76 мм. та мінометну міну калібром 82 мм. виявили в селі Журжинці.

Рятувальники наголошують, що у випадку виявлення невідомих або підозрілих предметів, що ззовні схожі на вибухонебезпечні, у жодному разі не потрібно намагатися їх перенести або самостійно знешкодити.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Поляки згадали про Лисянку