^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.08.2018 8:24
359 переглядів
0 коментарів
На Лисянщині воюють з амброзією

У Лисянському районі не ведеться системна боротьба з небезпечним бур’яном – амброзією, хоча і є відповідна програма. Це засвідчили результати об’їзду рейдовою бригадою населених пунктів, територій організацій і установ. Так, приміром, в ПП «Гарант Інвест» у Лисянці, яке належить підприємцю Олегу Макушенку, було виявлено зарослі амброзії в людський зріст і в кількостях, які просто вражають. Не кращий вигляд мають і узбіччя дороги державного значення, починаючи від межі з Київською областю. Привільно почувається отруйна рослина і на обочинах доріг у Кам’яному Броді, Погибляку, Дашуківці.

– Під час цвітіння, яке незабаром почнеться, кожна рослина амброзії утворює мільярди пилкових зерен, які потім з потоком повітря переносяться на великі відстані, викликаючи у людини важке алергічне захворювання – полиноз, – прокоментував державний фітоінспектор Борис Коваль. – У хворих опухають слизові оболонки очей, верхніх дихальних шляхів, відчувається головний біль, з’являється нежить, задишка, сльозоточивість, погіршується зір, підвищується температура та з’являються приступи бронхіальної астми. Також амброзія спричиняє шкоду сільськогосподарським культурам. Одна рослина може дати до 80 тисяч насінин. Розвиваючи потужну наземну масу та кореневу систему, вона висушує і забруднює ґрунт. На жаль, ці тривожні факти мало цікавлять і керівництво району, і сільських голів та керівників агропідприємств.

На землях, засмічених амброзією, використовують агротехнічні методи боротьби з амброзією, а в невеликих осередках поодинокі рослини можна знищити вручну шляхом висмикування до цвітіння.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: У Лисянці немає грошей ні на дороги, ні на відеокамери