^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
21.08.2018 11:36
611 переглядів
0 коментарів
Безпечної питної води жителям Звенигородки не діждатися

Місцеве начальство, виявляється, не забуває згадати час від часу про здоров’я жителів Звенигородки. От і нещодавно за участю першого заступника голови РДА та заступника міського голови відбулося чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної ситуації та надзвичайних ситуацій. В роботі цієї комісії взяли участь фахівці комунального підприємства «Водопостачання та водовідведення Звенигородської міської ради», районного управління Держпродспоживслужби, міськрайонного відділу Черкаського обласного лабораторного центру МОЗ України та районного відділу управління ДСНС України в Черкаській області. Як йдеться на сайті райдержадміністрації, на цьому багатопредставницькому засіданні, окрім питання щодо поводження з твердими побутовими відходами та дотримання заходів безпеки при поводженні з пестицидами та отрутохімікатами, розглядали й питання «щодо стану забезпечення населення безпечною для здоров’я людей питною водою».

Говорили про «безпечне забезпечення» багато, проте, як і треба було чекати, до конкретного вирішення існуючої проблеми з питною водою так і не дійшли. А могли б хоч частково наблизитися до цього, аби, зробивши перерву в балаканині, пройшли до супермаркету «Материк», розташованого всього за кількасот метрів від міської ради та роздивилися, як збирається вирішувати дану проблему один з підприємців. Йдеться не про що інше, як про автомат якісної питної води, встановлений там. Скажемо відразу, що й місце для його встановлення вибране дещо невдало, й спеціальні автомати маємо вже далеко кращі, проте йдеться передусім про існуючу реальність щодо забезпечення жителів міста справді якісною питною водою. Як це зробили, скажімо, у Черкасах, де водопровідна вода придатна для вживання, проте тамтешньому населенню пропонують як артезіанську воду з «водовозок», так і зі спеціальних автоматів, розташованих у різних районах міста. Ціна такої води – 40 копійок за літр.

А особливої уваги заслуговує досвід чернівчан, де бізнес пропонує вживати очищену питну воду, про безпеку якої дбає автомат – винахід одного з місцевих, чернівецьких підприємств. Вода ця – водопровідна, проте, перш ніж потрапити до споживача, проходить складну багаторівневу систему очищення.

Вона проходить дев’ять етапів очищення, як йдеться в інструкції фірми-виробника автоматів самообслуговування. Це, зокрема, механічна обробка, видалення хлору, важких металів, мембранне очищення, мінералізація, бактеріологічне знезараження, поліпшення смакових якостей. Цілком зрозуміло, що за таким обладнанням має наглядати спеціальна служба, яка контролює роботу різноманітних блоків та вузлів таких автоматів, повсякчас цікавиться тестовими перевірками якості води. Й характерно, що вода з автоматів значно дешевша «розвізної», яку також пропонують в місті інші фірми-постачальники. Й не тому, що вона поступається своєю якістю. Справа в тому, що міською радою Чернівців започатковано соціальний проект «Питна вода європейської якості у вашому домі», мета якого – надати всім, без винятку, верствам населення можливість вживати якісну питну воду за доступними цінами безпосередньо в місцях проживання, лікування чи на роботі.

Над втіленням цього проекту в Чернівцях працюють вже шостий рік, розробивши та виготовивши обладнання, протестувавши й почавши випускати його серійно. За цей час тут встановлено майже сорок таких автоматів, мережа яких постійно розширюється.

За прикладом чернівчан працюють і в Дніпропетровську, Харкові, Хмельницькому та низці інших міст України. Зрозуміло, рівнятися до них такому містечку як Звенигородка, важко. І все ж треба. Допоки не сталося лиха. Тим більше, що особливо великих коштів встановлення автоматів якісної питної води не потребує. Окрім всього іншого, досягти поліпшення ситуації можна й в рамках так званого Бюджету участі, оголошеного міськрадою. Переглядаючи подані проекти на сайті міської ради, можна дійти до висновку, що дехто з проектантів взагалі далекий від проблем міста. Візьмімо для прикладу хоча б проект «Я люблю Звенигородку», який, згідно вміщеного тут же пояснення, передбачає «встановлення композиції з написом «Я люблю Звенигородку» для підвищення позитивного іміджу міста з можливістю фотофіксації». Але ж імідж разом з фотофіксацією та іншими прибамбасами досягається передусім конкретними справами. До того ж така от полум’яна плакатна любов аж надто дорога – даний проект оцінюється в 195 тисяч гривень. За такі гроші можна придбати як мінімум два автомати якісної питної води. І це був би непоганий початок.

Отже, можливості для докорінного поліпшення ситуації є. Не вистачає лише здорового глузду та бажання.

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

Читайте також: Бо ж недаремно носить село ймення козацького…