^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
20.08.2018 9:04
422 переглядів
0 коментарів
Фермери довіряють молодим

Відбулися збори Асоціації фермерів та приватних землевласників Тальнівського району. Присутні розглянули нагальні питання, заслухали звіт про роботу організації за минулий період та задовольнили заяву Андрія Маленка про складання повноважень голови районної організації Асоціації фермерів та приватних землевласників у зв’язку із веденням бізнесу в іншій області.

Новим головою став депутат районної ради від Блоку Петра Порошенка Ігор Новицький. До цього він обіймав посаду заступника голови цієї організації.

– Прямий, настирливий, ініціативний, небайдужий, – так декількома словами перед голосуванням охарактеризував кандидатуру Ігоря Валерійовича голова районної організації Аграрної партії України, відомий фермер Анатолій Ковальов.

Зауважимо, двадцятивосьмирічний Ігор Новицький працює директором з економіки ТОВ «Урочище Журавське» та директором «Об’єднаної сільськогосподарської компанії». Обидва підприємства зареєстровані в Тальнівському районі і знаходяться в Кривих Колінах. Ігор Валерійович має три вищі освіти. Навчається в аспірантурі Уманського університету садівництва. Одружений. Разом з дружиною виховують двох синів.

Кандидатура Ігоря Новицького була проголосована одноголосно.

Під час зборів фермери мали змогу озвучити свої проблеми та почути на них відповіді від фахівців недержавних установ. Адже і голова адміністрації Василь Клименко, і голова районної ради Валентина Любомська і їхні спеціалісти (окрім заступника начальника управління агропромислового розвитку та економіки Анатолія Сухоноса), захід проігнорували.

Тому юрист ТОВ «Урочище Журавське» Максим Мілевський детально ознайомив фермерів із питанням спадкування та відчуження земель фермерських господарств. Він зазначив, що у постанові Верховного Суду від 25 квітня 2018 року йдеться про те, що земельні ділянки, надані громадянам або юридичним особам у постійне користування, перебувають у власності держави. Право користування земельною ділянкою, що виникло в особи на підставі державного акту на право користування земельною ділянкою, не входить до складу спадщини і припиняється зі смертю особи, якій належало таке право.

– Будьте готові, що успадкувати цю земельну ділянку не вдасться, – зауважив Максим Мілевський. – Спадкоємцям, які забажають оформити цю землю, після смерті зазначеної в державному акті особи доведеться боротися за неї на земельних торгах.

Як вихід, Мілевський запропонував переоформити за життя право постійного користування на право оренди, або емфітевзису шляхом укладання договору з розпорядником землі. Але слід пам’ятати, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 року №413 на Держгеокадастр та його територіальні органи покладено обов’язок під час передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в користування (оренда чи емфітевзис), встановлювати строк дії договору 7 років.

Крім того, присутнім розповіли й про юридичні та економічні новинки щодо корпоративних прав фермерських господарств – юридичної особи та про сплату податків членами фермерських господарств.

Намітивши найближчі перспективи роботи та вирішивши організаційні питання, збори завершили свою роботу.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Фермери – гуртом проти рейдерів