^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
19.08.2018 21:28
330 переглядів
0 коментарів
З ''Дошки пошани'' – у Єгипет

Сьогодні наша молодь навряд чи зможе сказати щось про «Дошку пошани» – своєрідний стенд з іменами і світлинами передовиків виробництва, який розміщували за радянської доби побіля прохідної чи у вестибюлі того чи іншого підприємства. Крім того, існували міські, районні, обласні та республіканські дошки пошани.

Після ліквідації СРСР і зміни політичного й економічного ладу застосування такого виду морального заохочення на законодавчому рівні припинилося. Та на рівні окремих підприємств до нього продовжують повертатися. З суттєвими доповненнями. Як от і у ТОВ «НВФ «Урожай», що господарює в Моринцях, Будищі, Пединівці та низці інших сіл Звенигородщини, де занесення працівників робітничих професій може передбачати й приємний відпочинок. І не де-небудь, а за кордоном. Так, 27 кращих виробничників, які потрапили на «Дошку пошани» за результатами роботи в минулому році, тиждень відпочивали в Єгипті за рахунок підприємства.

Як розповідає водій моринського сільськогосподарського підприємства АФ «Батьківщина Шевченка» НВФ «Урожай», Ілля Іващенко, який ввійшов до числа щасливчиків, вони мали змогу побувати й на морі, відчувши себе у ролі дайверів, й у древніх храмах, і побачити «наживо», яка вона – єгипетська пустеля. Ділячись своїми враженнями від перебування в Єгипті, Ілля Васильович наголосив водночас, що подібного роду відпочинок є чудовим стимулом для подальшої праці.

Як бачимо, і в «капіталістичному» змаганні турбота про рядового трудівника, який успішно справляється з роботою, не знімається з порядку денного. Жаль лише, що далеко ще не скрізь. До речі, у ТОВ «Урожай» занесення на «Дошку пошани» того чи іншого виробничника відбувається лише за умови сумлінного виконання ним своїх обов’язків, відсутності дисциплінарних стягнень та дотримання вимог охорони праці. А можливість його відпочинку за кордоном визначається прямим голосуванням членів відповідної комісії.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також : Бо ж недаремно носить село ймення козацького…