^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
15.08.2018 12:01
361 переглядів
0 коментарів
Заборонити об’єднуватися ніхто не може

Сільський голова Бужанки Валентина Стадник днями взяла участь у брифінгу в Українському кризовому медіа центрі на тему «Об’єднання громад: хто в регіонах блокує децентралізацію?». Учасниками цього заходу були сільські і міські голови з Сумської, Київської, Полтавської та Черкаської областей.

Валентина Стадник, виступаючи на брифінгу, повідомила, що у Черкаській ОДА їхню громаду називають неспроможною і не дають позитивного висновку.

– Ми провели роз’яснювальну роботу, громадські слухання. П’ять сільських рад, зокрема Жаб’янська, Яблунівська, Тихонівська, Кам’янобрідська та Бужанська вирішили створити Бужанську ОТГ. Ми робили розрахунки майбутньої спроможності громади. В цьому нам допомагала і Асоціація міст України, і Черкаський центр розвитку місцевого самоврядування. Але перша відповідь обласної державної адміністрації була про те, що вона нам не може надати позитивного висновку, оскільки начебто Бужанська ОТГ буде неспроможною. Це було навесні. І по сьогоднішній день ситуація не змінилася, – сказала Валентина Стадник.

Такі відмови, про які говорили місцеві голови, експерт з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади Юрій Ганущак назвав недоречними. За його словами, обласна державна адміністрація не може визначати спроможність чи неспроможність майбутньої об’єднаної громади, як це у випадку з Бужанською ОТГ.

– Спроможна чи не спроможна громада, визначає Кабінет Міністрів України відповідно до Методики формування об’єднаних громад, – пояснив Юрій Ганущак. – Але заборонити об’єднуватися громадам ніхто не може. Обласні державні адміністрації зобов’язані надавати висновки, якщо рішення про об’єднання відповідають законодавству. На практиці виглядає так: громада об’єдналася, пішла на вибори, а потім Кабінет Міністрів може сказати, що громада не спроможна. Цей може бути вже після виборів. В такому разі громада залишиться великою сільською радою, прямі міжбюджетні трансферти не будуть з нею встановлені. Але перший етап громаді необхідно пройти, тобто провести вибори.

З територіальним об’єднанням, нарешті, визначилися і в Лисянці – на сесії Почапинської сільської ради проголосували про входження в майбутню Лисянську ОТГ. За ними, впевнений селищний голова Олександр Короленко, підуть і сусідні громади.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Бужани вперто ''воюють'' за власну громаду