^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.08.2018 11:06
525 переглядів
0 коментарів
''Не придбали, а виділи частину суми''

Нещодавно видання "Урожай Надросся" поширило інформацію у "Фейсбук", що учаснику АТО Вадиму Бондаренку Катеринопільська райрада придбала житло. Цитуємо дослівно: "У Катеринополі за кошти районного бюджету придбали будинок учасникові АТО Вадимові Бондаренку. Він не новий, але, як каже дружина Вадима Марина, вони з чоловіком докладуть усіх зусиль, аби звити в ньому затишне сімейне гніздечко.

Коментуючи це, голова районної ради Віталій Верета, кадровий офіцер, який сам пройшов АТО, зазначив, що депутати районної ради підтримали пропозицію про придбання будинку для Вадима. У 2015 році він пішов служити в Збройні сили України за контрактом, воював у гарячих точках на сході. "Ми повинні тут, на місцях, дбати про наших захисників, вони гідні нашої уваги й турботи. Поки що лише двом учасникам АТО допомогли з житлом, але це питання постійно в центрі уваги органів влади", – наголосив посадовець".

Однак, по факту з’ясувалося, що справа з придбанням житла для Вадима Бондаренка виглядає трохи інакше, ніж зрозуміли журналісти видання "Урожай Надросся".

− Не придбали житло, а виділили частину суми, 100 тисяч гривень, − коментує дружина атовця Марина, − Загалом наша хата коштує значно дорожче. Тож мої батьки оформили кредит у банку, який поступово виплачуємо. Батьки чоловіка померли 10 років тому.

Вадиму Бондаренку 32 роки. На фронт пішов добровольцем, був, як каже дружина, "у самому пеклі". Зараз працює зварювальником, а Марина продавчинею. Діток сім’я поки немає. На фінансову допомогу родина чекала півтора року від селищної ради і з квітня від районної.

Придбаний будинок наразі потребує великих капіталовкладень та ремонту.

− Газ є, батареї є (але не в дуже доброму стані), кімната під ванну теж є, але самої ванни немає. Нещодавно ми вже своїм коштом пробили свердловину. Власне, в цьому будинку (під виплату) ми проживаємо з жовтня. Потроху господарюємо, ремонтуємо. Засадили город. Зараз осучаснюємо паркан, − каже Марина.

На запитання, чи потрібна якась допомога громади, жінка скромно відповіла:

− Дякую! Самі потихеньку впораємося!

Біля будинку є маленький гараж, дровник та літня кухня. Хати такого рівня в Катеринополі коштують понад 10-12 тисяч доларів.

До слова, Катеринопільська райрада разом із Новоселицькою сільською радою у 2016 році після гучного журналістського скандалу виділила також кошти для придбання житла новоселицькому атовцеві Олегу Савранському, який жив на той момент у землянці з вагітною дружиною. Тоді хата в центрі Новоселиці обійшлася чиновникам у 40 тисяч гривень, звісно теж без зручностей та ремонту.

Керівник "Спілки учасників АТО Катеринопільщини" Віталій Калюжний ситуацію з придбанням житла атовцям коментує так:

− Наразі у самому Катеринополі є ще до 7 атовців, які потребують покращення житлових умов, приблизно скільки ж по району. Кажу "приблизно", бо не всі хлопці заявляють про свої проблеми. Дехто розраховує лише на власні сили. Однак це не означає, що всі, хто звернувся, просять придбати їм хату, здебільшого йдеться лише про покращення житлових умов, ремонт тощо.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Дворічна дитина потрапила під косарку