^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
09.08.2018 8:31
531 переглядів
0 коментарів
Дорога ожина в Тальному продавалася за копійки

Сезон дощів накрив Тальнівщину з такою потужністю, що люди вже й не раді тим опадам. Вже два тижні день у день довгоочікуваний дощ замулює людські городи, від чого більшість овочів починають гнити. Не прибрані зернові культури чорніють, а тим часом базарники встановлюють нові ціни на овочі і фрукти, розуміючи, що люди купуватимуть.

– В мене на городі скільки кавунів і диньок цей рік вродило, що раніше такого не було. Так раділа, думала внуки приїдуть з міста, то хоч понаїдаються, бо жадібні до всього того. А воно бачиш, від тих дощів половина кавунів ще недостиглими порепали. З диньками та ж історія. Ті, які ранні і вже поспіли, то геть не солодкі – водяві, – розповідає Олександра Гончар.

На базарі все це врахували і підняли ціну на кавуни до 6 гривень за кілограм. В центрі ж міста можна побачити «херсонського красеня» по 4 гривні та по 5 гривень. У магазині «Україна» – найдешевші,по 3,60. І солодкі, як цукор!

Зайшовши на базар, ми, також, поцікавилися цінами на м’ясо та молочну продукцію, адже за твердженням покупців там кожного дня якісь переміни, і часто в хорошу сторону.

– Минулого тижня мені вдалося відхватити м’ясо з кісткою по 100 гривень за кілограм, – каже Світлана Голуб, – Хоча, на початку базару воно коштувало не менше 115 гривень. На трьох кілограмах вдалося зекономити майже 50 гривень, а це літра сметани!

Такої ціни ми не знайшли, проте нам вдалося запримітити в однієї жінки хороший шмат сала по 55 гривень за кілограм. Запідозривши, щось неладне, поцікавилися у чому секрет дешевизни.

– Боронь Боже продавати не свіже, – хмуриться продавщиця, – люди ж тоді купувати не будуть, навіщо мені така слава. Просто він залишився у мене один, а покупці полюбляють перебирати, куштувати. Я ж не повезу його додому, от і віддаю його подешевше.

Пройшовшись біля прилавків, ми побачили таку тенденцію: до 10 години ранку м’ясо без кістки коштує 130 гривень, з кісткою – 115 гривень, кістки по 50 гривень, фарш свинячий по 110 гривень, сало по 65 гривень. Після десятої всі ціни на цей товар падають від 5 до 10 гривень. Таким чином можна добряче зекономити.

Тепер, що стосується молочної продукції. Тут зміни неординарні. Сир коштує по 35 гривень за кілограм, а сметана від 45 до 60 гривень, сироватку подекуди і безкоштовно віддавали, при умові, що візьмете сир, або сметану. Кисле молоко – від 7 до 10 гривень за літру. Можна виторгувати ще 3,4 гривні.

Лоток з овочами нас дещо здивував, так як, здавалося літній сезон триває, то значить і вартість свіжої городини має бути в нормальній ціновій категорії. Натомість помідори коштують від 14 до 18 гривень за кілограм. Рожеві помідори – найдорожчі. Огірки від 10 до 20 гривень, морква впала до 22 гривень, баклажани по 10 гривень, кабачки – 11 гривень, болгарський перець коштує 17 гривень за кілограм. Яблука продають від 12 до 20 гривень за кіло, персики по 22 гривні, сливи по 13 гривень, груші – 13 гривень.

– Скупила все на борщ, та й двохсотки як і не було, шматок м’яса тільки заважив на 117 гривень!, – ділиться з нами Ольга Гірник. – Декілька морквин, помідори, бо томатної пасти купленої не переношу, цибуля, бурячок та кіло квасолі. Сподіваюся, що на декілька днів борщу вистачить… А там нові покупки, нові витрати,– сміється жінка.

До речі, кілька слів про куряче м’ясо. Із свинячим воно і поряд не лежало, але в ціні дешевше. Біля входу в м’ясний відділ бабця продавала цілу обпатрану курку по 80 гривень за кілограм. На вигляд, курка затягувала б не більше двох кілограм, хоча виглядала досить апетитно. Якщо порівняти з весняним цінником, то тоді кілограм мінімум коштував 125 гривень.

Справжнім авторитетом користувалися ягоди діда Віталія, який продавав херсонську малину по 20 гривень за кіло, а польську по 25 гривень. Смородина коштувала 22 гривні, ожина – 30.

– Діти обірвали і виставили мене це все добро продавати. А воно ж шкода, щоб пропало, – каже чоловік. – З самого ранку торгую. Вже два відра малини продав і майже всю ожину, залишилося може півкіло ягоди. Смородину, щось не спішать хапати, а дарма, вона дуже корисна. Мої дівчата вже мабуть півсотні банок законсервували з вареннями, зима кажуть буде сурова, то ж у засіках і погребах мають бути закрутки з ягодами.

Отож, виявляється, маючи в гаманці небагато грошей, купити можна багато! До того ж, порівняно із магазинами, на базарі можна і поторгуватися, і друзів зустріти, і новини останні почути.

Ірина РОТАЄНКО

Читайте також : На Гордашівському ставку загинула вся риба