^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
04.08.2018 12:59
407 переглядів
0 коментарів
Чужих любим, своїм дулю

25 липня в Черкаській облдержадміністрації слухали про перспективи утворення Катеринопільської громади. Звітувала заступник голови Катеринопільської РДА Ольга Шарига. Про це ми дізналися із повідомлення Григорія Вагапова у "Фейсбук", який теж був на цьому засіданні разом із селищним головою Катеринополя Іваном Гегедошем.

"Про Катеринопільську ОТГ зараз у Черкаській облдержадміністрації. Слухаю. Розкажу. Катеринопільську РДА розносять в пух і прах. За 3 роки жодної роботи з об’єднання в громаду не проведено! За РДА віддувається Ольга Шарига. До 10 серпня ЦВК чекає документів на об’єднання в громаду. І субвенції і всі переваги. А ні, то ні.

Остання можливість об’єднання − у жовтні! " − повідомив Григорій .

Тим часом офіційний сайт Катеринопільської райдержадміністрації про цю болісну і важливу для всього району подію чомусь скромно замовчує. Зате не забув повідомити про ІІІ Канівський Міжнародний Кінофестиваль. Спасибі! Усі поїдемо!

Відомо, що на Катеринопільщині уже є дві громади: Мокрокалигірська, створена у вересні 2015, та Єрківська, створена у жовтні того ж року. Відтоді, як то кажуть, і кіт не валявся. Поза об’єднанням залишились 18 населених пунктів з Катеринополем включно. Хоча ні, кіт таки трохи повалявся:

"Роботу щодо формування спроможних громад на території району було розпочато ще в 2014 році. Багато зусиль витрачено на інформаційно-роз’яснювальну роботу.  Враховуючи економічне, історичне, соціальне обґрунтування напрацьовано аналітичний матеріал,  цифровий, наочний  та економічне підґрунтя об’єднання. Розроблено 4 варіанти створення однієї, двох, трьох та чотирьох об’єднаних громад на території району, проведено безліч зустрічей, сходок, нарад щодо даного питання. В результаті – утворено Єрківську та Мокрокалигірську громади, по  Катеринопільській громаді отримано позитивний висновок Черкаської ОДА",− читаємо в "Звіті голови Катеринопільської районної державної адміністрації О. П. Ніколенко про виконання програми економічного і соціального розвитку Катеринопільського району в 2017 році", розміщеному на офіційному сайті КРДА.

Отакої! Висновок отримано, та й годі. А далі не видно жодної активної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Принаймні відкритої, не кабінетної, такої, щоб мала очевидний і прозорий результат, як на Звенигородщині, приміром, де представники РДА разом з експертами та спеціалістами щотижня проводять збори по селах, агітують та розповідають про переваги об’єднання в ОТГ. Потім про все звітують у себе на сайті. Відтак видно, які села хочуть об’єднуватись, а які ні, хто себе бачить у якій громаді, що непокоїть людей тощо. На Катеринопільщині ж усе покрито темрявою. Не хочуть, та й усе! Чекатимемо, поки нас примусово об’єднають.

Ну районній владі може це й вигідно, бо ще якийсь час протримаються у м’яких кріслах. Але для катеринопільчан у цілому – навряд. Оскільки втрачається ряд переваг, які держава надає громадам.

"Українці, котрі сьогодні живуть у необ’єднаних територіальних громадах, у старих формах сільських та селищних рад зазнають дискримінації порівняно з тими, котрі об’єдналися і отримали додаткові кошти та повноваження. Проте Україна є однією державою для всіх і вона повинна забезпечити рівні права своїм громадянам", − наголошує Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко (дивіться: "Урядовий портал" від 25 липня, публікація "128 районів, де не утворено жодної ОТГ після 4 років реформи децентралізації, − це саботаж з боку РДА, − Геннадій Зубко").

До слова, у розділі "Об’єднання територіальних громад" на сайті Катеринопільської держадміністрації є статті про Білозірську громаду (2018), Стеблівську (2018), про те, що обрано старост у Мокрокалирірській (2016) та про розгляд в облдержадміністрації проекту рішення об’єднання в Катеринопільську громаду від 25 жовтня 2015 року (!!!). Відтоді в даному розділі жодних новин по роботі над об’єднанням у Катеринопільську ОТГ немає…Чому до чужих громад більше уваги, ніж до своїх – загадка.

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО

Читайте також: Велопробіг на підтримку Катеринопільської громади завершено