^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
03.08.2018 7:42
377 переглядів
0 коментарів
Турнір пам’яті легенд Звенигородського футболу

Цей турнір, що відбувся минулої суботи на центральному звенигородському стадіоні «Колос» з ініціативи та за підтримки місцевої районної ради, був не просто черговим спортивним заходом. Окрім команд ветеранів футболу із Звенигородського, Тальнівського, Смілянського районів та міста Ватутіного було запрошено як жителів міста, так і широкий загал спортсменів, які свого часу були улюбленцями вболівальників, відстоюючи честь району на футбольних полях. Та передусім перед початком спортивних баталій всі разом вшанували тих, хто справді ввійшов у легенду – футболістів 60-70 років минулого століття, чия гра підкорювала тисячі вболівальників. Власне й організація турніру була задуманою на їхню честь. Знаково, що їхні портрети було урочисто встановлено на спеціальному стенді перед глядацькими трибунами, а неподалік помістили ще й світлини, на яких звенигородські вболівальники старшого покоління могли побачити своїх кумирів і пригадати пам’ятні для них зустрічі.

– На жаль, багатьох з них немає сьогодні серед нас, вони відійшли у вічність, – сказав, звертаючись до присутніх на стадіоні, голова Звенигородської районної ради Володимир Кучер, – проте незримо вони продовжують жити в нашій пам’яті.

Хвилиною мовчання вшанували учасники і гості турніру нападаючих Віктора Віноградова, Анатолія Князєва, Миколу Завальнюка, Федора Александрова, Олега Ляпуна, Вадима Сазонтова, Олександра Задорожка, центрального нападаючого Рудольфа Деньгіна, захисників Анатолія Козіцького, Віктора Коваля, півзахисників Віктора Булаха, Павла Петрова та Бориса Сухомлина лівого захисника Василя Калиту центрального півзахисника Миколу Корчевича, воротаря Олександра Бебешка.

Тим часом на стадіон запрошуються більше двадцяти чоловік, які в різні роки відстоювали честь звенигородського футболу. Серед них – Володимир Шпильовий, Олександр Чупріненко, Євгеній Петров, Микола та Петро Демишонкови, Олег Осадчий. Їм та іншим ветеранам шкіряного м’яча голова районної ради вручив пам’ятні медалі.

Не залишилися забутими організаторами турніру і ті, хто так чи інакше причетний до звенигородського футболу. Диплома райради та пам’ятного подарунка – футбольного м’яча з підписами живих легенд звенигородського футболу удостоюється лікар-травматолог Олександр Бурсак, який тривалий час є й спортивним лікарем звенигородської команди, меценати та вболівальники.

Між тим, команди, дещо застоявшись на час офіціозу, вже рвалися до «бою». Тож спортивні баталії на футбольному полі завирували вже з перших хвилин турніру, який розпочався з зустрічі команд Звенигородки й Тального. Остудити запал хлопців не змогли й дощові хмари, що час від часу нависали над стадіоном і прикроплювали його прохолодною вологою. Особливо ж видовищним і наповненим пристрастями був останній матч між смілянами та тальнівчанами, які розігрували перше місце в турнірі.

Сильнішими виявилися тальнівські футболісти, які й посіли першу сходинку. «Срібло» дісталося смілянській команді, а «бронза» – господарям поля.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: День рибака у Ватутіному зустріли гарним настроєм та смачною юшкою