^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
27.07.2018 23:01
615 переглядів
0 коментарів
Не пустять без блату в казенну хату…

Вимоги до конкурсантів на посаду директора Катеринопільського музею вражають. Катеринопільчани вже давно помітили, що, бува, легше працевлаштуватися на керівну посаду за кордоном, ніж у рідному селищі, особливо, коли ти не маєш впливових родичів чи знайомих. До чужаків тут ставляться скептично. І байдуже, які у тебе заслуги, освіта чи популярність. Так, зокрема, рок-зірку Григорія Вагапова навіть не допустили до участі в конкурсі на начальника відділу культури, мотивуючи тим, що співак на 23 хвилини затримався із заповненням електронної декларації.

"Вчора я отримав офіційну відмову, − пише Вагапов у "Фейсбук" і далі цитує: "У результаті перевірки, виявлено наступне. Згідно з поданими Вами документами Ви відповідаєте установленим кваліфікаційним вимогам: відповідний досвід, освіта. Документи, подані Вами, заповнені у відповідності до встановлених вимог, проте декларація кандидата на вакантну посаду начальника відділу культури районної державної адміністрації за 2017 рік подана Вами на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції – nazk.gov.ua о 17:38."

Музикант зауважує, що всі документи потрібно було подати до 17.15.

А, тим часом, багато хто вважає, що саме Григорій був би максимально корисним на цій посаді. Відомий журналіст, артист, та й просто ерудована харизматична людина, інтелектуал. В інших районах змагалися б за те, щоб залучити його до роботи, а в Катеринополі – вибачайте, навіть до конкурсу не допустили. З офіційних причин, звісно. Але чомусь так сумно від цієї офіційщини, номенклатурщини… Тож конкурс на керівника культури виграла … фізик.

Тепер оголошено конкурс на директора краєзнавчого музею. Ситуація пікантна, оскільки в селищі нема жодного значимого краєзнавця, та ще й працездатного віку. А вимоги до конкурсантів висунуті чималі: вища освіта, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіння державною мовою, "здатність за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки". Дуже добре! Цікавою є вимога подати "два рекомендаційні листи довільної форми", правда, не конкретизовано від кого. Від організацій? Відомих людей? А, можливо, від пересічних громадян? Сусідів? На підказку, хто має дати рекомендацію, наштовхує ось ця вимога: "досвід роботи на керівних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності не менше трьох років". Вражає! Адже навіть у вимогах для керівника відділу культури, опублікованих на офіційному сайті Катеринопільської райдержадміністрації, значився тільки один рік. Ну що тут скажеш: або вимоги до керівників стали більш жорсткими, або посада директора музею якась особлива, або вимоги написані під якогось конкретного кандидата, за якого районне керівництво готове підписатися. Цікаво, що тут зовсім не йдеться про компетентність у галузі краєзнавства, чи хоча б історії (якщо не враховувати багатообіцяючий розмитий пункт про "здатність за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки"). Отже, співаки, танцюристи, художники, ласкаво просимо! Головне, щоб був керівний стаж. В антикварних монетах, посуді, зброї, раритетних картинах, навіть в історії Катеринопільщини розбиратись не обов’язково. А навіщо? Настав час дилетантів!

Зауважимо, щоб зберегти наявний музейний фонд, треба знати, при яких температурах, освітленні, вологості що зберігається, чим протирати картини тощо. Але кому це цікаво? Головне – щоб "костюмчик гарно сидів" і рекомендація від "князів" і "княгинь" була".

До слова, коли оголошували конкурс на начальника відділу культури, то знання чи хоча б досвід у галузі культури теж не вимагались, що більше, навіть не рекомендувались, лише знання законів, основ державного управління, економіки, оподаткування, комп’ютерної техніки, програмного забезпечення тощо. В графі освіта прописано: "економіка, право, гуманітарні науки". Ці "вимоги до професійної компетентності" для очільника культури вочевидь вийшли за редакцією перших осіб району. Принаймні, вони мали їх підписати.

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО

Читайте також: Чи буде толк у катеринопільському краєзнавстві?