^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
26.07.2018 14:51
408 переглядів
0 коментарів
Подайте на бідність, або Дещо про наш менталітет

Проблема якості води та водопостачання Звенигородки, вже котрий рік привертає увагу громадськості. Під її тиском відповідні обласні служби надали свої висновки щодо господарської діяльності підприємств і організацій, котра тим чи іншим чином стосується стану Гнилого Тікича, а, отже, і питного забезпечення міста. Оскільки ж порушень законодавства тут чимало, відповідні звернення було направлено до Звенигородської місцевої прокуратури та прокурора Черкаської області. Оскільки ж розгляд їх там затягують, представники громадськості вимагають конкретних дій від райдержадміністрації та її очільника Василя Довбуша. І не безпідставно. Зокрема, як уже повідомляв наш часопис, питання «Про звіт голови РДА щодо вжитих заходів з вирішення проблеми якості та рівня води річки Гнилий Тікич в розрізі наслідків, спричинених наданим районною державною адміністрацією (читай – В.Довбушем. – авт.) погодженням на забір води ТОВ «Рулонні газони» із Дніпропетровська» було внесено в порядок денний сесії районної ради, що відбулася нещодавно. Проте в ході обговорення депутатський загал не знайшов переконливими наведені головою РДА аргументи та не підтримав його звіт, а громадські активісти та окремі депутати районної ради взагалі висловили пропозицію винести на наступну сесію питання про недовіру Василеві Довбушу.

В даній ситуації голова РДА мав би виходити з двох варіантів: або ж взятися за вирішення проблеми і довести свою здатність виконувати покладені на нього обов’язки, або ж написати відповідну заяву.

Виходячи з повідомлення на сайті райдержадміністрації, можна зробити висновок, що представник гаранта Конституції на Звенигородщині таки зробив свій вибір:

«5 липня під головуванням голови райдержадміністрації Василя Довбуша за участю голови районної ради Володимира Кучера, представників Звенигородської міської ради, ТОВ «Рулонні газони України», депутатів обласної та районної рад, директора Звенигородського підприємства водопостачання та водовідведення, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та громадськості відбулося засідання «круглого столу» по питанню врегулювання та дотримання норм земельного та природоохоронного законодавства ТОВ «Рулонні газони України».

Вже з цього можна було б чекати, що на незаконній діяльності «Рулонних газонів» (це чітко визначено Державною екологічною інспекцією у Черкаській області) буде врешті поставлено хрест. Проте головуючий несподівано повів розмову у дещо іншому руслі.

– З боку громадськості постійно йдуть зауваження, що від діяльності ТОВ «Рулонні газони» немає зиску, лише збитки. Є пропозиції щодо подальшої співпраці з підприємством з метою благоустрою об’єктів соціальної сфери, – запропонував він, розпочинаючи засідання. – Тому варто ще раз зважити всі «за» і «проти» та визначитись з алгоритмом дій.

Отак. І не інакше. Й допоки дехто з учасників «круглого столу», не знайомий з термінами інформатики, мудрував, що то за «алгоритм» і з чим його їдять, закрутилася – завертілася словесна карусель. Представники ТОВ «Рулонні газони» доводили, що їхня діяльність є цілком законною і проходить у правовому полі, оскільки, мовляв, вони отримали дозвіл на спецводокористування на термін до 2021 року, ліміт забору води вони не перевищують і т.д. і т.п.

Оскільки на засіданні не було представників правоохоронних та природоохоронних структур, нагадати з чийого сприяння було отримано той дозвіл, не було кому. Тому майже відразу перейшли до «визначення алгоритму дій». Розпочали з зиску, що його можна мати від «Рулонних газонів», оскільки представник підприємства проінформував присутніх, що воно надає фінансову допомогу на розвиток соціальних об’єктів району: мовляв, вже надані кошти на благоустрій стадіону у Хлипнівці, майданчика для відпочинку мешканців Будищенського психоневрологічного будинку-інтернату та проведення дня села у Мурзинцях.

Таке повідомлення подіяло на декого, як освіжаючий душ у спеку: ось як можна підлататися! Дехто з досить відомих в районі особистостей вже й конкретні пропозиції щодо залучення благодійної допомоги від «Рулонних газонів» висловив. Для свого, зрозуміло, колективу.

Можна було б за одним махом і питання щодо представлення до нагороди зайшлих благодійників підняти, «врегулювавши» таким чином дотримання ними норм земельного та природоохоронного законодавства. Аби вже повністю визначитися з «алгоритмом дій» та приміряти на себе оці Тарасові рядки:

За шмат гнилої ковбаси

У вас хоч матір попроси,

То оддасте…

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

Читайте також: Громадськість Звенигородки не довіряє голові РДА