^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
25.07.2018 22:34
993 переглядів
0 коментарів
Ще й літо не закінчилось, а в Катеринополі згадали про ремонт доріг

"Скоро червень добіжить кінця, а там і літо, − написав якось Петро Калінічук у "Фейсбук." − Дорога до Катеринополя і далі до Звенигородки такий собі екстрим. Треба лавірувати між вибоїнами, як у слаломі, особливо на перехресті біля автостанції. Щодо ремонту доріг, то ще й кіт не валявся.

Та ні, минаючи дорожній знак "Єрки", відразу бачимо акуратно залатані ями на дорозі і зітхаємо полегшено. Але це триває недовго – до наступного дорожнього знака на виїзді із села. Далі знову слалом аж до Звенигородки, та й у самому місті не краще.

Якщо їхати з Ватутіного на Єрки через Скаливатку, то важко розібрати, де ж межа між цими селами, бо дорожнього знака немає. Але межу видно по дорожньому полотну − Єрки починаються відремонтованою дорогою. Невже промине літо і ми так і не побачимо нормальних доріг у районі?"

Це було наприкінці червня. Наразі мало що змінилося. Але з’явилася НАДІЯ. Філією "Катеринопільський райавтодор" розпочато ремонт автодороги "Катеринопіль-Шпола", якою проведено ямковий ремонт на дорозі протяжністю 8 км, використано 4 автомашини асфальтобетону. Проведено обкошування обочин автодоріг на території району коштами та засобами сільськогосподарських виробників, сільських рад та районного бюджету", − читаємо новину на сайті Катеринопільської райдержадміністрації.

− Не знаю, як там автодорога Катеринопіль-Шпола, але дорога від Катеринополя до Вербівця полатана, − розповідає автолюбитель Микола Коріненко, який їздив нещодавно в згаданому напрямку по гриби, − Може кілометрів 8 і набереться. Та то таке! А що робити з дорожнім покриттям у самому райцентрі? Що це за котловани біля 2-ої школи? Туди ж дітей підвозять! І там ямковим ремонтом не обійдешся! А вибоїни біля автостанції чи лісництва? Там же можна не тільки без коліс залишитись, а й без голови, якщо вночі їхати і не знати, де яка яма. Стидоба! Торік же цю дорогу ніби ремонтували, ще й гарантію на кілька років давали. Чи може вони давали гарантію на кожну конкретну залатану яму? Нічого не розумію. Чому за кордоном, коли ремонтують автошляхи, то вони служать десятками років, а в нас і на півроку не вистачає.

Тим часом місцеві видання інформують, що "крига скресла". У Катеринополі ватутінський підрядник навіть погодився ремонтувати дороги "у борг", через брак коштів у селищному бюджеті. За підрахунками видання "Містечко над Тікичем", щоб відремонтувати бодай більшу частину доріг, райцентру знадобиться більше ніж півмільйона гривень. Селищний голова Іван Гегедош обіцяє виплачувати кошти відповідно до виконаних робіт. А по району, інформує перший заступник голови Катеринопільської райдержадміністрації Володимир Коваленко, збираються ремонтувати автошляхи: Катеринопіль − Пальчик – Ямпіль (загальною сумою на 1473,0 тис. грн), Пальчик – Мокра Калигірка (900,0 тис. грн), дорогу до Гуляйполя (177,2 тис. грн.). Тендер на ремонт першої ділянки виграла київська фірма, двох останніх – катеринопільська. Катеринопільський підрядник запевнив, що після укладання договорів ремонт буде зроблено якісно і вчасно, а от київський на зв'язок ще не виходив. Його розшукують. Якщо поталанить, то до кінця літа, можливо, й знайдуть.

− Стосовно термінів та контролю за якістю проведення середнього поточного ремонту ділянки Пальчик – Ямпіль (на суму 1473, 0 тис. грн.) інформації в райдержадміністрації на сьогодні немає, − повідомляє видання "Катеринопільський вісник" від 13 липня.

Що не кажіть, а українська бюрократична система – це щось довершене.

− Тендери, шмендери… І всі не при ділах. Ну ні, усі наче щось і роблять, і гроші виділили… А результату − нема. Або є, та невчасно. Якщо почнуть ті дороги латати в середині жовтня, то, краще б, узагалі не латали. Гроші – на вітер. Як в інших країнах з усім цим вправляються? Уявити важко! Мабуть, там якісь особливі люди живуть: з чотирма руками й ногами. Не був, не знаю! − дивується знайомий таксист після прочитання місцевої преси.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Велопробіг на підтримку Катеринопільської громади завершено