^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
21.07.2018 22:26
605 переглядів
0 коментарів
Децентралізація плюс деградація

З 1 січня цього року 123 000 км доріг передано на обласний рівень. На їх утримання передбачено 35% Дорожнього фонду, який теж запрацював з цього року.

Про це написав міністр інфраструктури Володимир Омелян на своїй сторінці у Фейсбук. Високопосадовець зазначає: «У 2018 – бюджет обласних доріг складає більше 11 млрд. грн! Тому, коли ви бачите, що місцеві дороги не ремонтують – маєте повне право запитати в керівника області чому справа? Аби розмова була предметною, ми підготували вам дані, скільки насправді використано коштів. Аби не казали, що «гроші Київ не дає».

«Не чекайте – вимагайте!» – завершує своє повідомлення Володимир Омелян.

Коментарі не забарилися. Ось лише деякі з них:

«А Черкаську область ніхто не сварить із вищого керівництва. Що, дороги хороші?» (Віталій Мулявка).

«Так… Черкаська область попереду планети всієї. Жесть!» (Наталія Борцова).

«А що з Черкаською областю? Чому нуль? Дороги там – пекло». (Діма Куколь).

І це далеко не всі коментарі, адже повідомлення міністра поширили у мережі Фейсбук 1037 разів! Серед поширювачів і голова громадської ради при Міністерстві соціальної політики України Олексій Ліпіріді. І тут знову гнівні коментарі обізнаних із дорожньою дійсністю Черкащини:

«Черкаська як завжди. Не здивований», – пише у Фейсбук Єгор Кравчук. Його підтримує Анна Лопусєва: «Поперед планети всією уже який рік»…

Черкащан, і не лише їх, дивує, минуло півроку, а на Черкащині жодної копійки із Дорожнього фонду на ремонти не використали.

Зауважимо, на початку червня відбулася селекторна нарада облдержадміністрації, на якій «жваво» обговорювалося питання ремонту доріг області. Йшлося про створення підприємства – служби місцевих автодоріг в Черкаській області, де треба затверджувати перелік робіт. Але затримка за виготовленням районами проектно-кошторисної документації.

Крім того, акти треба погоджувати ще в міністерстві.

Неоперативно спрацювали Тальнівський, Городищенський, Смілянський, Уманський та Маньківський райони.

На сайті автомобільних доріг Черкаської області останнім часом подають щоденну оперативну інформацію про ремонти доріг загального користування державного значення. Так от, в усіх перерахованих вище районах ремонти доріг почалися. Але Тальнівщина й досі пасе задніх: дороги ремонтуються лише в Тальнівській громаді і частково «латаються» на відрізку автодороги Золотоноша-Умань. А решта напрямків? На Маньківку, Новоархангельськ, Пальчик ремонтувати чи хоча б латати діри не потрібно?

Другу сесію Тальнівської районної ради депутати різного рівня дорікають голові райдержадміністрації Василю Клименку та його спеціалістам, що ті «проморгали» цьогорічний ремонт доріг. Втім, оргвисновків ніхто не робить.

Отож нам нічого не залишається, як процитувати емоційний допис депутата обласної ради Миколи Булатецького, зроблений ним у Фейсбук: «Неможливо пересуватися без гніву і сліз на Чорнобай, Кременчуг, Драбів, Канів, а особливо основною дорогою Черкащини – на Умань.

Вчора по дорозі на Умань мій товариш, який сидів поряд, запитав: «Скажіть, при Сталіну б розстріляли Ткаченка, Коваля, Омаргалієва, Овчаренка... численну свиту їх намісників у Смілі, Шполі, Тальному, Умані?» Моя відповідь: обов’язково.

Моє звернення до вас всіх: підіть добровільно у відставку, підіть на ***.

Якщо не переконливо – переїдьте кордон Київської, Миколаївської, Полтавської областей. Пересвідчитеся, що Черкащиною керують найбільш бездарні злодійкуваті люди в країні. На жаль, на біду, з ганьбою для всіх черкащан».

Михайло Матвійчук

Читайте також: Шикарно жити не заборониш!