^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
20.07.2018 10:34
495 переглядів
0 коментарів
Його захоплення - різьба по дереву

– Різьблення по дереву або, як ще називають, сницарство, – цікава і дуже захоплююча справа, – переконує завідувач сектору з питань молоді та спорту Тальнівського управління соцзахисту населення, 53-річний Олександр Щербаков. Чоловік займається різьбою по дереву з 28 років.

– Мені тільки розказали, що можна вирізати з дерева все, що бачиш навкруги, і я розпочав цим займатися, – розповідає чоловік.

– Різьба дуже захоплює, постійно хочеться щось спробувати нове та складніше. Я сам собі робив інструменти з пилочок по металу та терпугів, – продовжує майстер.

Олександр Миколайович говорить, що починав спочатку вирізати всіляких малих звірят, а потім ложечки різної величини та з різними візерунками, картини, шкатулки, амулети. Різьбяр черпає натхнення з природи, біля якої він живе, а мешкає він біля лісу, де вся та краса, що його надихає.

Є в майстра й улюблені вироби.

– Мені найбільше подобається вирізана картина на якій відтворена уява предків про життя на землі. Це складний процес, тому й картина має великий розмір: 1 метр 30 см. Зазвичай я вирізаю мініатюри. Ще до вподоби портрет дівчини, – розповідає Щербаков.

Олександр своїх робіт не виставляв на виставку. Більшість виробів дарував друзям. Продавав свої роботи тільки тоді, коли пропонували гроші.

– Не все можна продавати, щось залишається собі, а щось потрібно і дарувати. Я займаюсь цією справою не ради вигоди, а для задоволення. Це мені до душі.

Сподіваємось, що ми таки матимемо можливість колись побачити чудові вироби Олександра Щербакова на виставках, тому що краса не повинна бути непоміченою.

Галина РАДЧЕНКО

Читайте також: Марійка Слободяник – молода зірочка художнього мистецтва Тальнівщини