^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
17.07.2018 20:08
540 переглядів
0 коментарів
Все, що потрібно знати про вступну кампанію 2018

З 2 липня, абітурієнти отримали доступ до сайту для реєстрації електронних кабінетів – лише в перший день цією операцією скористалися 20 тисяч майбутніх студентів, на сьогоднішній день цифра перевалила за сотню тисяч. Для наших читачів ми зібрали основні умови та новації цьогорічної вступної кампанії.

ТЕРМІНИ ВСТУПУ

Щоб вступити на бакалавра реєстрація електронних кабінетів розпочалася 2 липня і триватиме до 25 липня. Творчі конкурси проводитимуться з 14 по 26 липня, а вступні випробування з 21 по 26 липня. Оприлюднять рейтинг тих, кого зарахували ще до 1 серпня. До 6 серпня абітурієнт має виконати ряд вимог щодо зарахування. Мається на увазі, подати оригінали документів до вищих навчальних закладів. 7 серпня приймальні комісії зараховуватимуть студентів на бюджетні місця, до 30 серпня набиратимуть контрактників.

КІЛЬКІСТЬ ЗАЯВ

В цьому році вступник має право подати аж 7 заяв на чотири спеціальності, але це в тому випадку, коли мова йде про державну форму навчання. Щодо контрактної форми, то встановленої кількості заяв тут нема.

ФОРМА ПОДАННЯ ЗАЯВ

Заяви приймають в електронній формі. Для цього абітурієнт має зареєструвати електронний кабінет на сайті ez.osvitavsim.org.ua.

Прийом заяв розпочнеться з 12 липня. Варто врахувати, коли навчальний заклад обробить заявку, редагувати її вже буде неможливо. Якщо студент має пільги, то повинен подавати заяви в друкованій формі – реєструватися в електронному кабінеті вже не потрібно.

СЕРТИФІКАТИ ЗНО

Важливо, що при вступі буде дійсним сертифікат ЗНО 2016, 2017, 2018 років. Проте бали з іноземних мов будуть дійсні лише з сертифікатів ЗНО 2018 року. Українська мова та література є обов’язковою для всіх вступників.

СІЛЬСЬКИЙ КОЕФІЦІЄНТ

Вступники, які претендують на отримання сільського коефіцієнта, можуть, окрім довідки про реєстрацію місця проживання особи, завантажувати в кабінет інші документи, що підтверджують термін їх реєстрації в селі. Це необхідно робити у випадку, коли термін реєстрації вступника в селі перевищує два роки. Таким чином сільським дітям зроблять таку собі пільгу – отриманий загальний бал помножать на 1,2. Отож результат буде в рази вищим. І ще – на селища міського типу сільський коефіцієнт не поширюється.

– Рекомендую користуватися офіційним сайтом освіти – Osvita.ua, тут можна відстежити всю найновішу інформацію щодо вступу, – говорить начальник відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради Тетяна Коломинська.

Підготувала Ірина РОТАЄНКО

Читайте також: Медична декларація: чим раніше, тим краще