^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
05.07.2018 22:40
765 переглядів
0 коментарів
У Легедзиному виявили загадкове древнє поховання

Під час розкопок Легедзинського некрополю черняхівської культури (III-IV ст. н.е.) у неділю 1 липня вчені розкопали загадкове поховання, яке суперечить традиціям поховальної кульутри тогочасних людей. Про це інформує Державний історико-культурний заповідник “Трипільська культура”, зазначають на сайті infomist.ck.ua.

– Нове, сімдесят дев’яте, поховання принесло купу несподіваних запитань. Молода жінка (до 25 років) була похована обличчям вниз з закинутою за спину рукою. Поховальний інвентар відсутній, – пишуть вони в своєму дописі.

За словами керівника археологічного загону, доктора історичних наук, співробітника Інституту археології НАНУ Бориса Магомєдова та археолога – співробітника Національного історичного музею Сергія Діденка, таке поховання для черняхівської культури фіксується чи не вперше.

Наразі пояснити це важко. Однозначно, що ця молода жінка була іншою серед своїх одноплемінників. Як припускають вчені, жінка могла бути місцевою чаклункою, причетною до проведення містичних обрядів або участі в них з огляду тогочасні релігійні вірування.

Довідково: Черняхівський археологічний загін працює в складі Трипільської археологічної експедиції (керівник к.і.н. Олексій Корвін-Піотровський).

Читайте також: Вандали громлять на Катеринопільщині кладовища