^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
03.07.2018 15:21
529 переглядів
0 коментарів
Катеринопільщина на порозі об’єднання

Сусідня Звенигородщина знедавна активно включилась у обговорення з приводу створення об’єднаних громад. Подібні слухання були у Ватутіному, Водяниках, Шевченковому, Будищі, Моринцях тощо. Катеринопільщина, створивши Єрківську та Мокрокалигірську ОТГ, інтерес до громадоутворення на якийсь час утратила. Поза об’єднанням залишилось 18 населених пунктів з Катеринополем включно, який претендує стати центром третьої ОТГ. Головна проблема полягає в тому, що сільські голови не бачать переваг від такого об’єднання для своїх сіл. Уболівають, очевидно, і хто буде очільником новоствореної громади, чи зможе він проводити справедливу державницьку політику. Поки голови думають, втрачаються окремі преференції, передбачені спеціально для розвитку громад, а також чималі кошти.

Стомившись чекати, коли села зважаться, селищний голова Катеринополя Іван Гегедош разом із байкером Григорієм Вагаповим вирішили відвідати кожне з них, аби пояснити переваги об’єднання та неминучість цього процесу. Відтак з 13 по16 липня ними запланована акція "Ударимо велопробігом по розрізненості сіл!"

− Ми плануємо заїхати у кожне село, зустрітися із людьми, поговорити із ними про реформування, побачити можливості та перспективи цих сіл, їх унікальності, здатні привабити сюди гостей, партнерів, інвесторів, – розповів Григорій Вагапов у інтерв’ю виданню "Козацький сайт".

У планах ініціаторів акції відвідати також уже створені ОТГ, щоб перейняти в них досвід, взяти його на озброєння і поділитися ним з іншими.

− Метою нашої подорожі є пробудити людей, спонукати їх до проведення громадських слухань. А в ідеалі – створити Катеринопільську громаду до кінця цього року. Адже від того, що гальмуються реформи, програють усі, не я чи сільські голови, а всі мешканці нашого регіону, − каже Іван Гегедош.

На запитання, чи справді він планує подорожувати селами району на велосипеді Іван Тіберійович відповів:

− Тільки так! Можливо десь скорочуватимемо шляхи, мандруючи польовими дорогами, але скрізь, у найвіддаленіші куточки, хочемо добратись велосипедами. Можете до нас приєднуватись!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: На Катеринопільську освіту не вистачає коштів