^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
04.10.2016 13:35
662 переглядів
0 коментарів
Степан Капітан помер від лептоспірозу

У неділю, 2 жовтня, в Заліському поховали 59-річного Степана Капітана. Чоловік помер від ниркової та печінкової недостатності. Причина – лептоспіроз.

"Дядько Степан ловив рибу в ставку. Очевидно, мав поріз на тілі", – розповідає сільський голова Сергій Панченко.

"Вчора дзвонили із санстанції. Запитували про домашніх тварин померлого. Виявляється, можна заразитися від зараженої води в ставку, а можна – від домашніх тварин. Людмила Степанівна – донька покійного розповідала мені, що він мав лептоспіроз обох типів.

Сільський голова каже, що Капітана відправили спочатку до Тальнівській лікарні.

"Нібито лікували від грипу, застуди чи іншої інфекції. Потім відвезли в Черкаси. Там встановили справжній діагноз – лептоспіроз".

Інфекціоніст Тальнівської районної лікарні Марія Зощак уникає коментарів.

"Я не маю права коментувати перебіг хвороби. Звертайтесь до начмеда".

Телефон Людмили Кмітевич не відповідає.

Тальнівець Валерій Чамлай ловить рибу руками.

"Ще вчора наловив у Тікичі карасів. Я не розкажу, як це роблю, щоби не видавати секретів. Однак по норах руками не нишпорю. Дивно, що цей чоловік захворів у таку пору. Зараз вода вже холодна. Інфекція мала би загинути".

Нагадаємо, що на початкових стадіях хвороби лептоспіроз нагадує застуду. Хворі намагаються лікуватися самотужки. Лише на третій та четвертій стадіях, коли хвороба вражає нирки й печінку, звертаються до лікарів. Врятувати людину у таких випадках дуже важко.

Юрій СТРИГУН