^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
28.06.2018 14:26
1599 переглядів
0 коментарів
Вернути до тями голову Звенигородської РДА депутати просять очільника області

Про суттєві прорахунки в керівництві освітньою галуззю на Звенигородщині не чув хіба що глухий. Сьогодні окремі загальноосвітній школи району нагадують корабель без стерна і вітрил, котрий якщо не наткнеться на рифи, то, в кращому випадку, сяде на мілину. Районна рада, її депутатський загал неодноразово бралася за виправлення тих чи інших упущень, що допускалися тут не без відома, а то й безпосередньої участі відділу освіти райдержадміністрації, допоки терпінню не прийшов кінець.

Саме цим і викликане звернення до голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка, підписане 27 народними обранцями.

«Глибоко усвідомлюючи важливість процесу реформування освітньої галузі, – йдеться у зверненні, – депутатський загал Звенигородської районної ради приділяє цьому питанню виключну увагу. Так, лише з початку року районною радою прийнято низку освітянських програм, проведено конкурс на визначення опорних закладів освіти, створено комунальні установи – «Інклюзивно-ресурсний центр» та «Звенигородський районний методичний кабінет», розроблено проекти та на черговій сесії районної ради будуть прийняті статути освітніх закладів, у відповідності нового Закону «Про освіту», додатково на розвиток галузі спрямовано майже 3 мільйони, гривень. Однак прикро констатувати факт, що такий важливий напрямок державної роботи повністю ігнорується особами, котрі за своїми посадовими обов’язками мають бути ініціатором та рушієм змін в галузі. Зокрема депутатів районної ради глибоко обурює повна байдужість відділу освіти районної державної адміністрації та особисто його начальника Кочерги Лариси Анатоліївни до процесів, що відбуваються в освіті району. Більше того, – останніми зумисне створюються штучні перепони будь-яким ініціативам та пропозиціям районної ради, спрямованим на удосконалення і розвиток загальноосвітніх шкіл, поліпшення їх матеріальної бази».

А далі наводяться конкретні факти, якими могли б зацікавитися правоохоронні органи, не будь вони такими інертними. Йдеться, зокрема, про те, що відділ освіти більше восьми місяців не проводить розрахунки за виконані ремонтні роботи в школах. «Тим самим, констатують депутати, створюється ситуація витіснення з підрядників будівельних підприємств, які здійснюють виконання робіт якісно, за цінами, що дають значну економію бюджетних коштів. В той же час замовлення на будівельні роботи отримують підприємці, «наближені» до начальника відділу освіти».

Разом з тим, відділ освіти усунувся від реалізації завдань освітньої реформи. Окрім всього іншого, вказують депутати, відділом свідомо паралізується налагодження роботи новоутворених «Інклюзивно-ресурсного центру» та «Методичного кабінету». Поряд з цим повністю відсутня комунікація та конструктивний діалог з боку очільника освіти з депутатським корпусом районної ради. Лариса Кочерга не тільки не відвідує засідань постійних комісій та президії районної ради, але й, грубо порушуючи законодавство та регламент роботи районної ради не з’являється на пленарні засідання, надсилаючи для виступів та доповідей підлеглих з відділу освіти. Нехтуються і листи та звернення районної ради з робочих питань, надання інформацій, запитів, звернень. Тривалий час ігнорується виконання окремих рішень сесій районної ради, зокрема в частині покладених на відділ освіти завдань щодо проведення державної реєстрації новоутвореного інклюзивно-ресурсного центру. Намагання налагодити конструктивний, робочий діалог наштовхуються на повне небажання співпрацювати.

«Вражає злочинна байдужість та правовий безлад, який панує в закладах освіти із оформленням працівників на роботу, забезпечення твердим паливом, утриманням, обліком та списанням окремих об’єктів нерухомості та майна, зокрема твердопаливних котлів, – повідомляють депутати голові облдержадміністрації. – Натомість директори шкіл, які намагаються протистояти таким цинічним порушенням, підлягають переслідуванню з боку керівництва відділу освіти».

Стоп, скаже наш читач, – хіба про такі безчинства не відомо голові Звенигородської РДА, в чиєму безпосередньому підпорядкуванні перебуває начальник відділу освіти?

Відомо. Ще й як відомо. Проте реакція на те – нульова. Й мимоволі зринають в уяві фігурки трьох макак, одна з яких закриває очі, друга – вуха, третя – рота. Пригадуєте? Вони, як відомо, символізують буддистську ідею: нічого не бачу, нічого не чую, нічого не скажу. Але, наскільки відомо на Звенигородщині, голова РДА Василь Довбуш, до якого неодноразово находили як усні, так і письмові звернення щодо стану справ у освітній галузі – не буддист. То в чому ж справа?

Це питання непокоїть і районну раду. «Однак з незрозумілих причин голова райдержадміністрації не проявив жодного реагування на факти грубого невиконання посадових обов’язків начальником відділу освіти, – констатується у зверненні. – Така ситуація викликає зрозуміле і справедливе невдоволення серед депутатів районної ради, породжує враження повної безконтрольності і вседозволеності з боку виконавчої гілки влади, підриває віру суспільства в ефективність реформ та майбутнє держави. У зв’язку з чим просимо Вас, в межах компетенції, дати принципову оцінку діям голови держадміністрації та його підлеглих, а також вплинути на вкрай негативну ситуацію, що склалася в галузі освіти Звенигородщини. На нашу думку, вирішенню проблеми могла б сприяти кадрова ротація в керівництві освіти. Районна рада готова до комунікації та співпраці, прозорих ділових стосунків і конструктиву. Сподіваємося на Вашу допомогу та підтримку».

Як відреагує голова облдержадміністрації на цей, прямо скажемо крик душі, сказати важко. Пригадується, як минулого року депутати міської ради зверталися до Юрія Ткаченка з приводу перебування на посаді заступника того ж таки голови РДА Василя Довбуша. Вони вимагали звільнити його, маючи на це вагомі причини. Та не почули їх в облдержадміністрації. Можливо, через те, що і в деякі обласні кабінети закралася ота буддистська ідея?

Чого доброго…

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

Читайте також: У Звенигородці відкопали скарб в бюджеті