^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
26.06.2018 15:03
2040 переглядів
0 коментарів
Поки влада надумає, люди взяли й зробили!

Жителі вулиці Хіміча в Лисянці вирішили не чекати милостей від влади, а самі одного червневого дня зібралися на своїй розбитій, як і більшість інших у селищі, вулиці, оцінили об’єм і кошторис робіт, зібрали по дворах гроші і взялися до діла. Як виявилося, гуртом добре не лише батька бити, а й бетонувати ямки. Один притяг з дому бетонозмішувач, інший виявив бажання доставляти будівельні матеріали власним тракторцем, знайшлися і свої дорожні майстри. На час, коли ми побували на вулиці, основна частина пошкодженого дорожнього покриття вже була відремонтована, причому так ретельно, що навіть досвідчений технолог не причепиться. Та навіщо він, казали чоловіки, коли контролер - власна совість, та ще до того ніяка халтура не пройде повз досвідчене око колишнього виконроба будівельного управління Володимира Жуваки. Він уже давно на пенсії, але одним з перших підтримав ініціативу про громадську дорожню толоку.

– Ми відчули, що спільно можна, як кажуть, і гори перевернути, – говорить організатор ремонтних робіт Василь Бесараб. – Всі пройнялися ідеєю покращити умови життя своїми силами. І це не останній громадський проект. Далі наведемо порядок біля криничок в урочищі Карлсбад, організуємо самовивіз сміття.

Василь Михайлович назвав поіменно всіх жителів своєї вулиці, які відклали на якийсь час свої власні справи і з ранку до вечора працювали на дорозі. Це Анатолій Мельник, Юрій Стребков, Олександр Гриценко, Валентин Хвостенко, Василь Павлюк, Валентин Романенко, Микола Білецький, Микола Кравчук. Допомогли будівельними матеріалами лисянський підприємець Володимир Сікало і директор Звенигородського держлісгоспу Анатолій Проценко.

Селищний голова Олександр Короленко підтримав громадську ініціативу жителів вулиці Хіміча, адже в місцевому бюджеті, попри плани і бажання, не вистачає коштів на ремонт доріг. А коли разом громада і влада, сказав він, візьмуться впорядкувати свій спільний дім, не будемо заздрити комфорту і затишку в європейських містечках.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: На Лисянщині активізувалися розкрадачі могил