^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.06.2018 12:47
411 переглядів
0 коментарів
Мер попередив: за спалювання сміття каратимуть

На початку червня по вулиці Чорновола жінки палили сміття, це побачив голова міської ради Олексій Юрченко.

– Попросив їх не палити, інакше наступного разу приїде комісія з благоустрою, – розповідає голова міськради.

– Зараз протипожежний стан такий, що краще неробити відкритого великого полум’я, бо не дай Боже перейде на будинок, – застерігає Юрченко. – Цю траву банально можна було винести на гній та закомпостувати. А ще у нас є компанія яка виграла тендер на вивезення сміття, можна і до неї звернутись, якщо є багато відходів. Законодавство забороняє, тим паче це може знову ж таки нести загрозу для оточуючих. Якщо, наприклад, астматик ітиме вулицею без потрібного йому спрею і надихається диму, то може навіть померти. Тому скажу так, міська рада поки попереджає, але якщо не вдасться достукатися до свідомості, будемо карати за таке неподобство. Прошу зважати на екологію, законодавство та на потреби людей. Ми всі живемо разом і потрібно думати про інших.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за самовільне випалювання рослинності, її залишків, а також відходів передбачено накладання штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Дим від спалювання – це концентрована, сильнодіюча токсична суміш, яка, досягаючи найглибших ділянок легень, утворює там комбінації осаджених токсичних елементів, що заважають процесу засвоєння кисню в організмі. Окремі продукти згорання листя і особливо пластикових відходів, які потрапляють в купи сміття, є канцерогенними сполуками, що спричиняють розвиток ракових клітин.

Альтернатива спалюванню – компостування відходів. Пам’ятайте, ваше здоров’я у ваших руках.

Галина РАДЧЕНКО

Читайте також: В Тальному крадуть квіти на клумбах