^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
19.06.2018 22:18
508 переглядів
0 коментарів
На фестивалі у Леґедзиному покажуть печатку гетьмана Хмельницького та фільм про Чорного козака

У Леґедзинському музеї Трипільської культури під час свята "Купайло в Легедзиному", яке відбудеться 23 та в ніч на 24 червня, покажуть печатку гетьмана Богдана Хмельницького, яка раніше не експонувалася.

Приємну для багатьох новину повідомив директор державного історико-культурного заповідника "Трипільська культура" Владислав Чабанюк.

– Цього року на святі буде ще більше майданчиків для дітей та дорослих. Впродовж дня працюватимуть етнолавки. На гостей чекатимуть різноманітні майстер-класи. А після третьої години дня традиційно відбудеться відкриття музейних виставок. У тому числі вперше в Україні буде експонована печатка Богдана Хмельницького з колекції київського колекціонера Олексія Шереметьєва. Ця печатка тільки недавно була повернута в Україну, – каже Владислав Чабанюк.

23 червня свято триватиме протягом дня, а ввечері учасники та гості перемістяться на Купальське місце, де дівчата пускатимуть на воду вінки, а закохані пари стрибатимуть через вогнище.

– Цього року «родзинкою» свята буде нічний допрем’єрний показ фільму "Чорний козак". Розпочнеться він о 23 годині. Сценарій фільму написав Сашко Лірник, а я виступив режисером. Робота над картиною тривала майже десять років. У зйомках було задіяно понад 400 осіб. Це ігровий повнометражний фільм. Тривалість фільму – 1 година 50 хвилин. Це буде допрем’єрний показ, а прем’єра фільму відбудеться в Києві трохи пізніше, – розповів Чабанюк.

Зауважимо, щороку "Купайло в Легедзиному" відвідує близько двох тисяч учасників та глядачів. Приїжджають, як із сусідніх міст і сіл, так і здалеку – з Києва, Вінниці, Одеси, Дніпра...

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Легедзино запрошує на святкування Купайла