^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
18.06.2018 8:46
349 переглядів
0 коментарів
Приходьте до мене і протигаз не забудьте

Після численних публікацій в ЗМІ та в Інтернеті, а також після звернень Здобутківської, Глибочківської та Кривоколінської сільських рад щодо забруднення повітря Тальнівською філією ДП «Укрветсанзавод», депутат Анатолій Ковальов запропонував включити до порядку денного сесії звернення депутатів Тальнівської районної ради до Міністерства аграрної політики та продовольства України і Державного підприємства «Укрветсанзавод» щодо діяльності цього підприємства.

Перед тим, як приймати рішення про включення до порядку денного, Валентина Любомська попросила Ковальова прочитати текст звернення. Він зачитав. Усі послухали… Але до порядку денного це наболіле питання так і не включили, бо голова районної ради Валентина Любомська та депутати Юрій Пашковський, Сергій Тульчинський, Валентин Поперечний, Володимир Танцюра, Валерій Коваль, Павло Лаціна, Віктор Марченко – утрималися. А Юлія Богомолова, Володимир Глухенький та Олександр Дімітров взагалі проголосували проти. За проголосували лише 16 депутатів.

Вважаємо, читачі мають знати, про що ж ішлося в тому зверненні, тому друкуємо його повністю і без змін:

«До районної ради надійшли колективні звернення від жителів сіл Глибочок, Здобуток Тальнівського району Черкаської області щодо недотримання Тальнівською філією державного підприємства «Укрветсанзавод» санітарних норм по зберіганню відходів виробництва та необхідності встановлення сучасних очисних фільтрів. Також з означеного питання надійшло рішення Кривоколінської сільської ради Тальнівського району Черкаської області від 14.05.2018 № 29/1 «Про звернення депутатів Кривоколінської сільської ради у вирішенні питання щодо упорядкування роботи Тальнівського заводу по переробці м’ясо-кісткового борошна «Ветсанзавод», з якого періодично розповсюджується нестерпний сморід».

Громадськість вимагає, щоб технологічні процеси були не шкідливі для здоров’я населення та не шкодили природі. Підприємству слід забезпечити якісне фільтрування та очистку вихлопів газів, не зберігати на відкритих площадках утіль-сировину, а лише у спеціальних траншеях і в накритому виді, обробленою відповідними речовинами, навантаження сировини проводити фронтальними навантажувачами, а не звичайним екскаватором, попередити попадання стічних вод в річку.

Враховуючи вищевикладене просимо вжити необхідних заходів згідно повноважень щодо забезпечення дотримання Тальнівською філією державного підприємства «Укрветсанзавод» санітарних та екологічних норм, недопущенню розповсюдження нестерпного їдучого запаху в навколишньому середовищі. Сподіваємось на належне реагування, що сприятиме недопущення скарг громадян».

Отож, редакції, як і жителям Тального та навколишніх сіл важко зрозуміти, чому голова районної ради Валентина Любомська та деякі обранці фактично відмовились від розгляду цього вкрай болючого питання ініційованого виборцями та сільськими радами Тальнівського району і підтримали звернення Христинівської районної ради та Черкаської облради з інших питань.

Зауважимо, із 80-х років минулого століття Тальнівське підприємство із виробництва м’ясо-кісткового борошна очолював Віктор Підгорний. Потім керівником став його син Анатолій. 20 січня 2017 року директором Тальнівської філії державного підприємства «Укрветсанзавод», яка, до речі, немає юридичного статусу, призначено Таїсу Лавріненко. Втім, за півтора року голова райдержадміністрації Василь Клименко та голова районної ради Валентина Любомська так і не спромоглися на офіційне представлення нового керівника. Більше того, виступаючи на сесії районної ради, Любомська постійно неправильно називала назву підприємства, а потім ще й дивувалася, чому це інші не знають, як називається підприємство де довгий час працював голова фракції ВО «Черкащани» у обласній раді Анатолій Підгорний.

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО

Читайте також: Дахау під Тальним