^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
14.06.2018 19:53
578 переглядів
0 коментарів
Гуляйпільську школу реорганізовують у початкову

Замість омріяного Михайлом Наєнком гуманітарного ліцею Гуляйпільський НВК І-ІІ ступенів рішенням останньої сесії Катеринопільської районної ради з 1 вересня 2018 року реорганізують у початкову школу із збереженням у складі закладу дошкільного підрозділу. Причина: нестача учнів.

− На жаль, у нас залишилось всього 20 учнів, − каже директор Наталя Гаркава. − Щоб отримати державне фінансування, треба не менше 25-ти. Інакше все утримання школи, у тому числі й зарплати учителів, переведуть на місцевий ресурс, тобто на ресурси сільради. Досі сільрада нам і так добре допомагала з оплатою енергоносіїв, харчування, опалення, підвезення, але взяти на себе ще й виплату заробітної плати педагогам вона не в змозі. Це не під силу сільському бюджету. Я шість років воювала, щоб утримати ІІ ступінь. Зараз проти нас і закон, який вимагає мати не менше 25-ти дітей, і обставини. У тому що сталося свідомий вибір окремих батьків, що не дуже дорожили рідною школою. Тільки в цьому році троє школярів перевели у ліцей, одного – у 1-шу школу. Ще двоє діток із сім’ями виїхали із Гуляйполя. Власне, кожен вирішує, як для нього краще.

Зважаючи на вищесказане, четверо учителів можуть втратити роботу. Наталя Миколаївна покладає надії на обіцянки районного керівництва їх працевлаштувати:

− Мене пообіцяли залишити завідувачем, ще одну вчительку переведуть на вихователя та у Будинок творчості, одному педагогу обіцяють години у Пальчику, іншому − у Вербовці. Одна з наших учительок повернулась на пенсію.

Цікавимось також долею дітей. Куди їх спрямують.

− Взагалі ми філія Катеринопільського НВК №1. Можна туди перевестися. Або в Пальчик неподалік. Хтось, мабуть, у ліцей піде. На розсуд дітей та батьків.

Окрім Гуляйпільської школи, під загрозою реорганізації перебуває ще кілька катеринопільських шкіл: Шостаківська, Вербовецька, Гончариська, Ступичненська. Однак вони мають наразі більше 25 учнів, тож, сподіваємось, вистоять.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Водні ресурси Катеринопільщини