^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
13.06.2018 9:30
763 переглядів
0 коментарів
Від фінансиста до художниці

6 червня у Катеринопільській районній бібліотеці відбулась персональна виставка картин молодої художниці Дар’ї Дейнеги (Александрової). Дар’я − аматор. Спеціальної художньої освіти вона не здобувала. Пише без ескізів, відразу фарбами, що не завжди можуть дозволити собі навіть досвідчені майстри. Тематика – пейзажі. Техніка виконання ще не до кінця відшліфована, але роботи вражають своєю щирістю, веселковістю та позитивом.

− Любов до малювання мені прищепила Галина Снігур, яка вела під час мого навчання у ліцеї гурток із петриківського розпису, − розповідає. − З тих пір я не розлучаюсь із палітрою. Шукаю картини в Інтернеті, перемальовую їх, але завжди щось компоную, додаю своє. Наприклад, на одному фото мені сподобалась річка, а на іншому – ліс, звела їх до купи − вийшло нове полотно. Мене надихає природа, тому малюю переважно пейзажі. Обожнюю ліс, море. Використовую олійні, темперні фарби, гуаш, акварель. З натури писати ще не наважилась. Для цього треба бути вправним майстром. Як завершу навчання у магістратурі, думатиму про художню освіту. Зараз опановую її через Інтернет. Мрію написати краєвид, що над нашим ставком.

Нахил до художньої творчості у Дар’ї від роду. Батько малював олівцем, а його рідний дядько реставрував церкви у Києві, писав картини. Та й майстриня Галина Снігур, як з’ясувалося, її далека родичка.

− Дар’я молодець! − розмірковує Галина Павлівна. − Видно, щось її душу спонукає до творчості. Це не просто так. Є талант, покликання. Поки що трохи не вистачає теоретичної підготовки та досвіду. Але є велика спрага вчитися. Значить, толк буде. Та й ці картини уже досить цікаві, самобутні. Хтозна: можливо колись стане знаною художницею!

Дар’ї Дейнезі 21 рік. Родом із Гуляйполя Катеринопільського району. 2006-го переїхала до Катеринополя, навчалася у другій школі, потім ліцеї, Тальнівському економіко-будівельному коледжі. Здобула ступінь бакалавра з фінансів, закінчивши Уманський університет імені Павла Тичини. Зараз навчається у магістратурі цього ж закладу та працює у катеринопільському відділенні "ПриватБанку". Одружена. До сьогодні написала понад 70 картин.

Першу виставку Дар’ї відвідали її батьки, свекруха та прабабуся Марія. З гарним почином!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також : Він передбачив анексію Криму, але не повірив у свою передчасну смерть