^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
09.06.2018 13:16
363 переглядів
0 коментарів
Чорна діра в білому домі

Останні травневі дні для Тального позначилися цілою серією засідань та сесій, результатом яких став промовистий факт – відсутність будь-якого позитивного результату. Але мусимо розповідати навіть про те.

Адже Батьківщина завжди має знати своїх героїв, а Тальне – своїх холуїв.

Наявність у складі депутатського, як люблять себе називати, корпусу холуйського прошарку проступила в усій красі на останній сесії районної ради. Вона додатковий раз змусила сумніватися: а чи це в нас дійсно депутатський корпус, чи час від часу він нагадує лише ту річ, яка розташована трохи нижче корпусу?

Одним із вузлових питань порядку денного дуже затяжної сесії була чергова спроба обрати заступника голови ради. В. Любомська запропонувала на цю посаду Олександра Дімітрова. Але зробити це бажала хитренько. Ніби ініціатива йде не від неї особисто, а лише від однієї з фракцій, ну а вона як голова не має права не винести цю пропозицію на розгляд депутатів. Лукавила, звісно, ще й сильно. Адже закон встановлює однозначно такий порядок: кандидатуру заступника вносить лише голова, депутати визначаються шляхом таємного голосування. Про це прямим текстом нагадав депутат В. Глухенький. Почув обтічну відповідь. Він знову уточняє: Валентино Олександрівно, це ваша пропозиція чи ми збираємося зараз порушити закон? Тик-мик. Аж на третє настирливе запитання Глухенького Любомська дуже неохоче визнає, що Дімітров – таки її протеже.

Отак би зразу й сказала, а не туди-сюди.

Тут треба звернути увагу на цікавий ідеологічний поворот. Очолює раду радикальна від Ляшка, яка свого часу пропонувала на свого заступника кандидатуру В. Бондарчука від Тимошенківської «Батьківщини». Тепер ось знайшла собі зовсім іншого, більш підкованого союзника. Адже Дімітров – висуванець партії Гриценка «Громадянська позиція», тобто тієї політичної сили, представники якої постійно довбали районну владу в хвіст і в гриву, особливо через місцеву пресу. Тепер ось доля скорчила гримасу – політичні опоненти враз знайшли спільну точку дотику. Політична орієнтація Любомської достатньо відома, вона в неї незмінна. Значить, щось помінялося в недавніх антагоністів, не та вже позиція тепер у «Громадянської позиції». Чому – на тому спробуємо зупинитися трохи далі, а зараз трішки затримаємося на підсумках голосування.

Звичайно, вибори заступника не робляться експромтом, аж ніяк не вистрибують як Пилип з конопель. Спершу голова домовляється з претендентом на посаду, далі відбуваються закулісні переговори і перемовини із депутатами, ну ніби агітація, як їм правильно проголосувати. В який спосіб домовляються, в тому навряд чи признаються, але погодження мало місце. Про це свідчить уже присутність обранців, які мають звичку прогулювати сесії, а прибувають лише в дуже вирішальні моменти. Друге, що привернуло загальну увагу – О. Дімітров непогано підготувався до дебатів і почувався за трибуною впевнено. Дуже схоже на те, що він не сумнівався в силі попередніх домовленостей.

Шок звалився на нього після підрахунку бюлетенів. За – 13, проти – 16. А мало ж бути протилежне, але ж обіцялося навпаки… А дзуськи не хочете? Для обрання не вистачило двох голосів. Завжди активний на сесіях Дімітров після голосування більше слова не брав. Втомився, видно, чи дуже розчарувався.

Тобто принаймні двоє обранців з мандатами певним чином обіцяли керманичам району одне, а зайшовши до кабінки для таємного голосування, наґведзяли в бюлетені інше. Не дотримуватися слова, звичайно, зовсім негарно з моральної точки зору. Але мораль – це дуже слабенька опора супроти матеріальної вигоди. Раз цим двом-трьом жлобська вигода не світить, то вони й не підтримали.

Співробітникам преси віднедавна випадало чути, що вже навіть на місцевому рівні в боротьбі за мандати подекуди вдаються до різного виду підкупу виборців, і що є прошарок електорату, який охоче продається. Вже не за двадцять, навіть не за сотню, але за купюру з портретом Сковороди купити прошарок можна. Видно, такі чутки мають певні підстави, бо інакше чому появилися депутати, які обіцяють одне, проте голосують з точністю до навпаки? Найпростіше тому пояснення – бо їм не перепало, на що розраховували від маєтних ляльководів партійних угрупувань.

Так, корупція у владних коридорах – як всепоглинаюча чорна дірка в космосі. Побачити її неможливо, зате все інше підтверджує її існування.

У тальнівському коридорі також появилася чорна дірка. Невдовзі випливла відповідь, кого вона хоче поглинути.

Та до того відзначимо ще два моменти. Перший – голова райради добровільно відмовилася від якогось там смішного відсотку преміальних. Справа в тому, що їй ого-го добавили ставку, однак існують бюджетні обмеження, вище закладеної суми не підстрибнеш, а голова Тальнівської райради і так отримувала, згідно поданих декларацій (кожен може побачити їх в Інтернеті і переконатися) більше голови Верховної Ради Парубія. То куди вже далі? Так що насправді відмова була швидше красивим жестом, ніж зменшенням власної платні.

Другий момент стосувався долі школи в Павлівці-І. В селі довкола неї розгорілися неабиякі пристрасті з використанням ненормативної лексики. Звичайно, «бунтівний» елемент діяв не спонтанно, а при забезпеченій підтримці з білого дому, якому не до шмиги нинішня сільська голова. План такий: зарубати фінансування школи, при цьому цілеспрямовано та систематично вішати усіх собак на сільську голову. Напередодні на засіданні депутатської комісії таку лінію вдалося протягти, комісії сходилася до думки, що пора понизити статус Павлівської школи до початкової, проте остаточне слово мала сказати сесія. А сесія наполягла на тому, щоб цей заклад зберегти і відшукати до 1 вересня для того кошти. При цьому вирішальний при обговоренні був аргумент від депутата Ігоря Новицького. Закривати сільські школи, звісно, недовго, але ж сам факт проблеми не вирішує, а лише загострює. У нас є зручні й впорядковані дороги, щоб по них день у день підвозити малечу на навчання, в тому числі в негоду? Ні, частіше немає. На таких шляхах шкільні автобуси надто швидко вийдуть з ладу. В районному бюджеті є гроші на їхні безконечні ремонти та повну заміну? Немає. Чи ми вже визначилися з базовими школами і забезпечили їх усім необхідним для повноцінного навчання? Ні не визначилися і не забезпечили. І ще одне принципове запитання до Любомської: ви тут говорили, що Павлівська сільська рада не знайшла коштів на школу. Та не треба перекладати з хворої голови на здорову. Вона й не повинна їх шукати, бо школу зобов’язана фінансувати районна рада. А й справді, пригадали менш досвідчені в кабінетній крючкотворчості депутати, це ж так записано в законі! Словом, депутат Новицький переконав своїх колег не приймати поспішне рішення, а Павлівська школа завдяки саме йому отримала додатковий шанс.

Павлівчани, а ви досі не помітили, що насамперед завдяки аргументації Ігоря Новицького ваша школа залишилася на плаву? Пора вже помітити і зробити висновки, хто у вас там найбільший брехун і базікало.

Ну а тепер продовжимо репортаж, кого хоче поглинути чорна діра тальнівського штибу.

Пошилися в дурні

Напередодні сесійного дня на тальнівському сайті появилася офіційна, і при цьому ще й цікава добірка із серії «пошилися в дурні». Стосувалася вона знову вже доволі остогидлої справи про тальнівське звалище. Орендатор того звалища ПрАТ «Комунальник» поскаржився орендарю, яким виступає Тальнівська райдержадміністрація, ніби заїжджі уманські колеги далі возять відходи на його об’єкт.

Те, що в Тальному з політичних міркувань вирішили на повну котушку створити санітарний колапс, аби тільки підірвати довіру населення до нової міської ради, давно стало загальновизнаним фактом, який не підлягає спростуванню. Про це вже написано і знято немало. Що для цього вирішили використали «Комунальник», який з наполегливістю, достойною кращого застосування, то надумав блокувати зимовий догляд вулиць, то вляпався в затхлу історію із звалищем, також добре відомо. Як відомо й те, що міська рада справилася з цілим нагромадження штучних перепон. Не завжди просто, не завжди гладко, проте справилася і справляється далі.

Що «Комунальник» прислухався до вкрай дурних настанов і тому залишився при бубнових інтересах, уже очевидно. Тривалий час залишалося в тіні лише одне: а звідки надходили не дуже мудрі поради?

Завіса трохи відкрилася, коли «Комунальник» поволеньки дійшов до тверезого висновку, що білий дім його банально використовує як мокру ганчірку перед порогом, і вирішив відмовитися від оренди сумнозвісного звалища та подав відповідну заяву в РДА

Для адміністрації, звідки й виповзла вся інтрига, то виявилося ударом під дихало, від якого аж в макітрі затуманилося. Як це так, відмовилися зрозуміти, з власної ініціативи розірвати договір про оренду! Не дозволимо! Ні в якому разі! При цьому негайно – цидулку в міську раду, запрошення до високого кабінету на третьому поверсі на килим і ціле простирадло заходів з комісіями, експертизами та проектами, які мала б у поті чола виконувати міська рада, а білий дім безжально її контролювати, дошкульно підстьобуючи канчуком.

Аж у міській раді розвиднилося. Послухайте, перекажемо навпрошки, а хто створив колізію? Та створив білий дім! Тому нехай сам її розв’язує.

А ось розв’язувати проблеми білий дім не вміє. Тільки створювати. Тому все зависло в повітрі. Далі ні кроку ні задком, ні передком.

Тепер ось «Комунальник» жаліється в РДА на уманський «Екоклінер». Що ж робити адміністрації? Бігом зварганила відповідь і поміщає її в мережі. Ще одна цидулка в міську раду… З нульовим результатом. На більше білий дім однозначно не здатний. Що й підвередив власноруч та через Інтернет.

Дозвольте, а хто розпоряджається територією звалища, хто її віддавав у оренду. Та віддавала адміністрація. Хто виступає орендатором? Та виступає «Комунальник»! Аж ніяк не міська рада. Це повністю ваша проблема, вами самими породжена, то працюйте, нема чого валити все на непричетних.

Отак у білому домі із звалищем красиво пошилися в дурні. Замітьте при цьому – з власної ініціативи!

Задовбисти перейшли в глуху оборону

Отож спіймавши смачного облизня на смітнику, чорнодірники з білого дому тепер несамовито використовують останній важіль, здатний викликати комунальну нестабільність у Тальному – відрубати від струму насоси у свердловинах «Водоканалу». Двічі це вже робили. Обидва рази про повному потуранні з районної ради, який далекосяжно потурбувалася, аби керівником РЕМу призначити свого слухняного адепта. Тому щоразу міському голові Олексію Юрченку, зіткнувшись у білому домі з повним небажанням опікуватися місцевими справами, доводилося їздити в Черкаси і там втрясати графік погашення старих, накопичених ще при попередньому керівництві, боргів за струм. Суму боргу йому вдалося скоротити в три з половиною рази, на 800 тисяч, проте більше 300 тисяч ще залишається.

Так чи інакше, але домовленість було досягнута. На черговій сесії міської ради мало бути винесене питання про відповідні зміни в бюджет, щоб розрахуватися з енергетиками і повністю зняти дилему і просто загрозу.

А ось таке в деструктивні плани білого дому не входило.

Ще в ході підготовки до сесії за кілометр відчувалося, що значне число депутатів спить і бачить провал нинішньої команди мерії. Вкрай напружено проходило засідання погоджувальної ради. На що завжди стриманий і толерантний міський голова, та цього разу навіть він не стримався і закинув на адресу голови РДА В. Клименка типу того, що він як представник центральної влади мав би по посаді активно підтримувати політику цієї влади, а не безоглядно протидіяти їй. Клименко репліку проковтнув мовчки. Видно, аби не розсердити Любомську. Або щось своє мав на умі. Що саме – вискочило в нього аж на другий день вже на сесії районної ради, коли він притягнув за вуха тезу, ніби загальмувався процес утворення територіальних громад через те, що ніхто не хоче приєднуватися до ось такої громади. як міська. От засіло йому Тальне, як колючка нижче корпуса, ні на що інше завернути не може. Буває…

Як там не відбувалося, але врешті-решт після багатогодинних дебатів погоджувальна рада дійшла консенсусу щодо рішень, які треба приймати.

Та коли зібралася сесія, відзвучав Гімн, від попередніх домовленостей тільки пір’я полетіло! Вже при затвердженні порядку денного. Це взяв слово завжди балакучий депутат Гижко. Йому порядок денний взагалі не подобається. Він пропонує інший. Він каже, що треба все облишити і обирати секретаря ради, ну прямо сторч головою залізти у вибори. Він каже, що треба обрати керуючого справами. Він каже, що треба обрати новий склад виконавчого комітету, навіть не заслухавши звіт старого. Він каже про нового заступника. Він щось там ще каже і каже, а що саме набалакав – у кого вистачить терпцю, може прочитати в мережі. Звісно, для найбільш актуальної справи – погашення боргів перед РЕМ, там місця просто не залишалося.

Стало очевидним, що виношується намір в будь-який спосіб не прийняти постанову по боргах і тим поставити Тальне перед прямою загрозою залишити місто без водопостачання. Є ж у нас кореші з корепанками при мандатах, які виношують блакитну мрію побільше начворити пакостей для рідного чи не зовсім їм рідного міста. Для того їм годяться всі методи. В тому числі і такий.

Припустимо, сесія покинула печене і варене та згаяла б час на очевидно безперспективні вибори. Адже кандидатури на секретаря, керуючого справами тощо має вносити голова. Для цього, по-перше потрібен час, а не експромт. По-друге, меру попереднього мати розмову з претендентами, як погодилися б балотуватися. По-третє, кандидатури від Юрченка ці депутати незмінного валять, то захоче гризти собі нерви? По-четверте, такі самозакохані обранці найбездарнішим чином уже втратили шанс висунути в секретарі когось із свого оточення, і це вже підтверджено постановою Верховного Суду, яка оскарженню не підлягає. По-п’яте, активні нездари самі себе позбавили можливості заслухати звіт керуючого справами, чого їм кортіло до сверблячки нижче корпусу, бо вони керуючого не обирали і відповідно він їм не підзвітний.

По регламенту, спершу на голосування ставиться запропонований проект, а потім до нього вносяться поправки та уточнення, в тому числі від депутата Гижка. До поправок справа не дійшла. Порядок денний сесія не прийняла взагалі.

Називаємо поіменно, з чиєї вини таке сталося. Проти голосували Олексій Неділько і Тетяна Шкода – ну і як вам такий альянс? Утрималися, а це в даному разі рівнозначно проти, Олександр Гижко та Раїса Івченко, Анна Кулик, Ольга Мамалига та Олександр Маринченко Алла Михальченко та Володимир Міщенко, Вікторія Ряба та Василь Сідько, Леся Соловей та Володимир Швець. Ще двоє, Тарас Солошенко та Ірина Топтун, взагалі відмовилися голосувати, чим де-факто посприяли деструктивним елементам. Все, порядок денний не прийнятий, мер міста вимушений оголосити перерву в роботі сесії на невизначений час, актуальні й часто дуже болючі проблеми також відкладено на потім.

Формально всю вину можна звалити на одного Гижка, що вніс сум’яття своєю пропозицією.

Але ще пошукайте ідіота, який в таке повірить

Ну насамперед названий депутат тільки озвучив пропозицію. Але ж он стільки інших депутатів – читайте імена вище – підтримали його в різний спосіб! Таке чи могло бути без попередньої домовленості? Не могло в принципі. Врешті, не Гижко робить в раді погоду.

Тоді хто?

А тепер дуже важливий, просто вузловий момент. Зверніть увагу – всі депутати від «Громадянської позиції», всі до одного опинилися в числі тих, хто зафіксував у даних поіменного голосування свою готовість розтягти в часі до безконечності виплату боргів перед РЕМ.

Так само десь в цей момент на іншій сесії, вже районної ради, голова райради В. Любомська запропонувала обрати не ким іншим, а своїм заступником депутата саме від «Гром. позиції» О. Дімітрова, – того самого Дімітрова, що керував фінансами «Водоканалу», при якому стрімко зросли до небезпечної межі борги перед енергетиками. Бачите, яка мила й задушевна злагодженість.

Чиї інтереси постійно вимушена захищати Любомська, яких радикалів, що висовували її – це секрет полішинеля. Відомий без уточнень.

Все збігається. Виходить, ляшківці й деякі гриценківці знайшли спільне поля діяльності, спільний підхід і тепер до самозречення силяться його освоїти.

У відомий вже спосіб, не раз застосовний на практиці аби тільки Тальному стало гірше.

Це далеко не єдина тому підтвердження. Можна навести й інші. Просто воно найсвіжіше і найбільш випукле.

Нам залишається лише подякувати особисто В. А. Любомській за надану таку чудесну можливість наочно показати всім пересічним тальнівчанам, де корінь зла, звідки ноги ростуть і хто саме виступає центральним диригентом усієї заварухи.

Ну а події розгортаються. Спроба продовжити роботу сесії в понеділок 4 червня і нарешті прийняти вкрай потрібні рішення була благополучно зірвана все тими ж смішнозвісними особами. Її бойкотували практично всі депутати із угрупування так званих задовбистів. Не було кворуму. Опоненти перед останнім рішучим боєм зайняли кругову оборону.

Либонь, спробують продовжити сесію в четвер 7 червня. Побачимо, чи вдасться.

Валентин ГОРДЄЄВ

«Ну-ну, шибенику», – сказала Валя і по голівці погладила

А тепер, завершивши основну тему, ще раз трохи повернемося до сесії районної ради. Бо там звучало й інше питання екологічного напрямку. Це про експеримент, який настирливо чинить над жителями району ветсанзавод і зокрема вельми причетний до цього заводу пан Підгорний.

Безвідповідальність м’ясо-кісткового підприємства вже зашкалює. Смердючі постійні викиди в атмосферу набрали загрозливої систематичності. Скарги надходять масово як від великої кількості рядових громадян, так і від сільських рад. Відповідні рішення й звернення приймали сесії Глибочківської та Кривоколінської рад, писали колективні листи мешканці Лоташевого (ого як далеко дістає «аромат»!), Глибочка і Здобутку. Кричали караул тальнівчани. Все те як з гуся вода. На місцевому рівні ЗМКБ впливу не піддається. Треба звертатися до вищих органів влади

Ініціативу взяв на себе депутат районної ради, лідер місцевої ГО «Зелений світ» Анатолій Ковальов. Він підготував проект відповідного аргументованого звернення з конкретними пропозиціями до урядових структур та до відомства, якому підпорядкований м’ясо-кістковий. Щоб воно набрало юридичної сили документа, треба, щоб його прийняли на сесії.

А що, не заперечує головуюча з певними обмовками, тема дійсно актуальна. Мабуть, варто, щоб перед обговоренням Ковальов зачитав текст проекту звернення. Анатолію Костянтиновичу, вам слово.

Костянтинович читає. Все підмічено правильно, заперечень не викликає. Хто за те, щоб дане питання внести до порядку денного?

Голосують. Ой, облом, голосів не вистачило… на чималу радість депутата обласної ради, який тальнівчанам часто вільно дихати не давав, Підгорного. Проголосували проти включення до порядку денного Ю. Богомолова (швидко ж пішла врозріз із настроями земляків-здобутківців, ви там у селі про таке не забувайте), О. Дімітров (ой, Степановичу, перед голосуванням на посаду заступника голови отак негарно себе засвітити), В. Глухенький (цей зараз живе від далеченько від тальнівської «парфумерії», до нього запах не дістає). Утрималися, тобто також підіграли Підгорному, депутати В. Коваль, П. Лаціна, В. Танцюра, С. Тульчинський, В. Марченко, Ю Пашковський, В. Поперечний і – зверніть серйозну увагу – особисто В. Любомська. Для позитивного результату не вистачило одного голосу. Її голосу, шановні.

Якщо, дорогі читачі, на вас ще раз війне м’ясо-кістковим ароматом з боку Тарасівки, то не забудьте згадати добрим словом, що на підтримку запашних діянь Підгорного виступила особисто голова районної ради.

До речі, сам Підгорний яскраво засвітився ще в одному питанні. Це коли при обговоренні бюджетних справ слово взяв керівник податкової служби О. Маринченко. Він зазначив, що найбільше поповнюють місцевий бюджет Об’єднана с.-г. компанія, господарство «Урочище Журавське» з Кривих Колін, агрофірма «Корсунь» та білашківський «Промінь АА». Вони платять у місцевий бюджет майже 12 відростків вартості угідь. Назвав і тих, хто платить вдвічі менше, як ось СФГ «Дружба» Павлівки-І. А є й чемпіон навиворіт, що платить не більше 4 відсотків. Втричі менше! Це господарство «Тальнеагрохім». Директором його є – і як ви так одразу здогадалися? - все той же Підгорний.

Звідки для обранця обласного рівня діє така нечувана ласка, сесія уваги не затримувала, а голова ради також не проявила зацікавленості. Неспроста, певно. Хоча мала би настирливо проявити, адже це особисто Любомська при обранні на посаду запевнювала депутатів, що зробить усе можливе й неможливе для наповнення місцевого бюджету.

Ага, то ось чому при забрудненні довкілля Підгорному з подачі Любомської також наготована повна лафа. До речі, перед початком цієї сесії кількох депутатів відзначали. Думаєте, тих, хто більше всіх наповнює місцевий бюджет? Якраз навпаки – хто платить відчутно менше решти. Така тальнівська, з дозволу сказати, практика.

Ну додовбали… Тому на сьогодні все.

В. САВЧЕНКО

(Поле Честі, №23, 7 червня 2018)