^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.06.2018 12:31
577 переглядів
0 коментарів
Павлівська школа не має ні дітей, ні коштів

Зранку 29 травня у приміщенні Павлівської сільської ради відбулися збори за участю керівників села, школи та батьків, які прийшли відстоювати школу. Під час зібрання відбулася «революція», яку спричинила інформація про те, що в районній раді зареєстровано проект рішення про реорганізація шляхом перетворення з 1 вересня 2018 року сільського навчально-виховного комплексу «дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» у такий же заклад, лише І ступеня.

Серед причин - відсутність належної кількості учнів, а відтак і фінансування. На утримання школи потрібно не багато не мало, а 400 тисяч гривень. Де їх брати сільській раді серед року, невідомо.

Коли сільська голова Наталія Слободяник повідомила, що у бюджеті на даний час відсутні такі гроші, на неї упав весь гнів батьків, уміло налаштованих «третьою силою».

Отож разом із директором школи Галиною Мельниченко всі «накинулися» на сільського голову із вимогою надати дані про використання коштів на освітній заклад . Але, як тільки Наталія Павлівна намагалася щось сказати чи пояснити, розгорялася міжусобна суперечка.

– Люди добрі, все, що залежало від мене, як від сільського голови, я зробила, але, зрозумійте, ну немає таких грошей у нас сьогодні, – говорить Наталія Павлівна.

Після години сперечань присутні таки дійшли до більш-менш чіткого плану – треба писати листа в районну раду, до депутатів і просити фінансової допомоги та призупинення реорганізації школи.

Надії мало, бо таких листів лише сільська рада безрезультатно писала десятки.

– Там же депутати всі солідні і публічні люди, треба йти до них і просити допомоги, – каже жіночка.

– А якщо не допоможуть, то ми дітей на 1 вересня не пустимо в школу, доки нас не почують, бо інакше бути «війні» в селі, – кричить інша.

І тут із натовпу скромно і наполовину голосу подала хорошу ідею Галина Наливайко:

– Я готова із пенсії тисячу гривень віддати, якби тільки школу не закрили, та якби кожен так допоміг, то було б діло, – каже жінка.

Павлівчанам ідея сподобалася. Вирішили зайнятися цією справою. Хоча досвід показує, що говорити виходить краще, аніж робити, тому не факт, що всі добросовісно пожертвують такі гроші на школу.

Зрештою, накричавшись і викинувши весь свій гнів назовні, павлівчани взялися писати чергового «історичного» листа в районну раду з надії на ЩОСЬ.

31 травня під час сесії районної ради Питання реорганізації Павлівського Першого навчально-виховного комплексу було зняте з розгляду. Райдержадміністрації запропонували подати на наступну сесію комплексну програму реформування галузі освіти.

Ірина РОТАЄНКО

Читайте також: Тальнівчани впорядкували кладовище в рідній Гуляйці