^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
05.06.2018 12:08
391 переглядів
0 коментарів
На День міста у Звенигородці запускали в небо голубів та вплітали мелодії в пісенний вінок Кобзареві

В тому, що день міста, який звенигородці відзначали минулої суботи, розпочався з регіональної виставки голубів, влаштованих з ініціативи Звенигородського районного клубу голубівництва «Звенигора», є своя, можна так сказати, історична закономірність. Адже Звенигородка здавна славиться своїми голубами, а, виходячи з того, що любителів голубиного гону на кількість населення тут більше, аніж в самому Києві та інших великих містах, її називають столицею голубівництва. І недаремно саме тут щорічно відбуваються традиційні виставки-ярмарки голубів, до яких залучаються й шанувальники кролів та свійської птиці. Цьогоріч же така виставка співпала з днем міста. Й сюди, на батьківщину голови асоціації голубівників України Юрія Алєксєєва, з‘їхалися голубівники не лише з Черкащини, а й Київщини, Кіровоградщини, Одещини, Запоріжжя та інших регіонів, «птахи миру» яких, найрізноманітніших мастей і порід, демонстрували свої льотні якості у високості над Звенигородкою.

А тим часом сповнювалися святковим гомоном вулиці і площі міста. В дитячому парку малеча виявляла своє вміння у малюнках на асфальті. Неподалік розгорнули виставку майстри декоративно-прикладного мистецтва, на якій свої роботи експонували талановиті майстри зі Звенигородки, Вільховця, Княжої, Чемериського, Водяників, Тарасівки, Озірни та інших населених пунктів Звенигородщини, а також учні тамтешніх дитячої художньої школи та дитячої школи мистецтв, а місцеві родини разом зі своїми дітьми шикувалися в колону на центральному майдані, аби пройти святковою ходою «Майбутнє нашого міста» за програмою дитячого ігрового центру.

Було в програмі свята й чимало інших заходів як для дорослих, так і дітвори. Наймолодші громадяни міста протягом всього дня мали змогу розважатися на надувних батутах та гірках, дитячій каруселі. Працював призовий атракціон «Дартс» й тир. Та найбільше було музики й пісень. Це й дитячий концерт «Квітне талантами місто моє», й виступи народних талантів, і концерт духового оркестру. А в центрі уваги звенигородців й гостей міста було обласне літературно-мистецьке свято «Вінок Кобзареві», яке за вже усталеною традицією проходить у Звенигородці наприкінці травня. У цьому широкомасштабному заході взяли участь творчі колективи із Ватутіного, Катеринопільського, Лисянського, Городищенського, Звенигородського та інших районів.

Зливи дружних оплесків удостоїлися народний аматорський ансамбль народної пісні «Заспів» Звенигородського РБК, який, власне, й відкрив свято піснею «Вітре буйний» на слова Тараса Шевченка, аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Оберіг» Ватутінського міського палацу культури, вокальні колективи з Тальнівського, Лисянського та низки інших районів, які продемонстрували високий рівень виконавської майстерності та сценічної культури. Найбільше ж художніх номерів подарували цього дня шанувальникам аматори сцени Звенигородського району – передусім народний аматорський хор з Моринців, народний аматорський духовий оркестр з Ризиного, хоровий колектив з Вільховця, ансамбль троїстих музик з Чижівки, вокальний ансамбль з Озірни.

А завершили свято своїми виступами вже з першими вечірніми сутінками київський гурт «Україночка» та відома столична співачка Натаніка.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Ватутінці вкотре на День міста влаштували собі холі-фест