^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
31.05.2018 19:36
504 переглядів
0 коментарів
На Катеринопільщині у розпалі сезон полуниць

Здавна Катеринопільщину вважали полуничним раєм. Піщаний грунт − саме те, що полюбляє ця ягода. Полуниці свіжі, морожені, консервовані – кожна господиня має свої рецепти. Однак останнім часом усе менше людей зважується вирощувати полуниці: то весна засушлива, то навпаки – зливи, від яких ягоди гниють, забруднюються у пісок, втрачаючи свою кондиційність. Дбайливі господарі, щоб зарадити біді, устеляють полуничні плантації агроволокном, соломою, навіть соснинням. Хто на що гаразд.

− Я вже давно не саджаю полуниць, − каже 60-річна пані Марія зі Студінки. − Багато мороки. А радості від них усього тижнів два-три. Ото купила в сезон, наїлися, і – чекайте наступної весни. Варення в нас у сім’ї уже давно ніхто не вживає, а морожені полуниці – ласощі для дітей. Мої вже виросли, роз’їхались. Що вони там у своєму Києві їдять, не знаю!

Тим часом ціна на улюблену ягоду потроху падає. Якщо раніше правили за неї навіть 50 гривень за кілограм, то зараз – від 15 до 40, залежно від розміру та якості. Вишні – 10 гривень за літр, а черешні – 20 -25 за кілограм. По середах великий ажіотаж біля цитрусових (апельсини, мандарини, грейпфрути), які заїжджі торговці продають по 20 гривень.

− Але ж вони у вас майже гнилі! − дивується вередлива пані з яскравим манікюром.

− Та ні, не зважайте, то не гниль, а плями такі, − заступається інша. − Вони дуже солодкі, смачні, особливо мандарини. Я щойно купила 4 кілограми. І минулого базару брала. Влаштувала свято для своїх малих. Беріть, не пожалкуєте!

Користується попитом у катеринопільчан також городина. Молода картопля коштує 15-20 гривень за кілограм, помідори – 35-40, огірки – 17-20. Власне, ціни навіть трохи дешевші, ніж о такій порі минулого року. Дорожча лише капуста: була по 10, а тепер за ціною огірків –17-20.

Літр домашньої олії до весняного салату коштує 27 гривень.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Води, мабуть, не буде…