^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
25.05.2018 11:50
315 переглядів
0 коментарів
Забугрянські апельсини дешевші за наші рідні яблука

Ціни на яблука останнім часом значно підскочили. Сьогодні на звенигородському ринку за них правлять в середньому до 25 гривень за кілограм. А в найбільших супермаркетах міста, залежно від сортів, вони й ще дорожчі. З’явилися на прилавках магазинів і груші, ціна на які взагалі зашкалює – 56 гривень з копійками за кілограм. І це тоді, коли заморські апельсини у перші дні травня можна було придбати за 17- 20 гривень.

Фахівці пояснюють, що яблука подорожчали передусім через низькі на них торішні врожаї та дорожні витрати. Так чи так це? Адже донедавна вони були дешевшими на 25-30 відсотків. Та й завозять їх на Звенигородщину з Вінницької та деяких сусідніх областей, тоді, як ті ж апельсини, перш, ніж потрапити на наші прилавки, проходять сотні тисяч кілометрів.

Отож навряд, чи у врожаях чи відстанях тут справа. Швидше всього, піднімають ціни штучно перекупники, заготовивши значну кількість вітамінної продукції та створюючи ажіотаж навколо неї. Адже щось подібне ми вже спостерігали в минулі роки. Як і те, що наприкінці травня яблука, попит на які починає падати, значно дешевшають.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: За вартістю оренди нежитлових приміщень Звенигородка не поступається обласному центру