^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
24.05.2018 16:13
996 переглядів
0 коментарів
Олександра Коміренко дасть фору іменитим історикам

18 травня в Черкаському обласному Будинку рад відбулося урочисте нагородження переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Олександра Коміренко, учениця 11 класу Єрківської ЗОШ зі своєю роботою "Жертви й кати: соціальна історія Голодомору (початок 1930 років)" зайняла 2 місце у секції історії України. В обласному турі перед цим юнка відвоювала І місце, потім захищалася у Києві.

− Це найкраща й сподіваюсь не остання моя подорож до столиці, − каже Олександра. − Я не можу порівняти цей жмуток емоцій ні з чим. Мій настрій змінювався чи не кожну годину. Кожного ранку я прокидалася натхненна дивовижним видом із вікна восьмого поверху, в середині дня плакала, бо надто хвилювалась про подальший розвиток змагань. Проте у відповідальну мить я змогла зібратись і гідно боротися, адже за моєю спиною стояли багато дорогих мені людей: батьки, сестра, улюблений вчитель історії та краєзнавства Лариса Анатоліївна Янворська та науковий керівник професор Черкаського університету Юрій Петрович Присяжнюк. Саме завдяки їхній підтримці та щирій вірі в мене я здобула успіх.

Тему Голодомору Олександра обрала свідомо. Вважає, що потрібно донести до людей історичну правду про ті події, щоб людство не повторило більше подібних помилок.

Зі своїм майбутнім школярка ще остаточно не визначилась. Хоче стати істориком, журналістом або перекладачем. Наразі у планах дівчини успішно скласти ЗНО.

У минулому році Олександра Коміренко зайняла І місце в Україні на конкурсі з канадознавства й гідно виступала на Міжнародній конференції у Львові з роботою "Українська діаспора Канади як репрезентант історичної пам’яті на прикладі Теодозія Буйняка".

До слова, цьогоріч у цій конференції брали участь також єрківські десятикласниці Віталіна Стеценко та Анастасія Поліщук. Перша з них також представляла свою роботу на заключному етапі у Львові.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Роман Бадрак скоро перевершить Ласточкіна та Зеленського