^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
18.05.2018 9:29
495 переглядів
0 коментарів
Тиха сапа на освітній ниві

Лисянщина – край величних історичних постатей. Та, на жаль, у минулому. Збідніла земля Тараса і Богдана на героїв, зате збагатилася на чиновників. Чи то вони збагатилися… За наш рахунок.

На початку вересня 2017 року був прийнятий новий Закон «Про освіту» і стартувала освітня реформа. Відділ освіти Лисянської РДА «стартонув» ще раніше і так квапив районну раду створити опорні школи, призначити-перепризначити директорів, що у бідолашних депутатів аж чуби змокріли. Спішно створили комісію, вислухали претендентів: кому відразу відмовили, кому пальчиком пригрозили. Словом, процес запустили.

Тоді підготували два проекти рішень по створенню опорних шкіл. Один з них, депутата Владислава Лациби «Про відтермінування створення опорних закладів освіти до створення ОТГ» поховали з різницею в один голос, а прийняли до виконання проект відділу освіти як більш достойний, хоча їх зміст майже ідентичний.

Поки все тяглося, як сніг на голову, вступив у дію новий закон «Про освіту», згідно якого відділ освіти втрачає більшу частину своїх контролюючих повноважень. Реформа зайшла в глухий кут. Навіщо тепер ті опорні школи, навіщо філії, що з ними робити, коли влада і гроші течуть крізь пальці? Тепер РДА і райрада кивають один на одного, а відділ освіти готує ярлики на неугодних і тихою сапою «прополює» кадрові грядки.

Бідна освіта, яка має таких провідників у світле майбутнє…

Іван СОКУР

Читайте також: Прапор Чорних запорожців над Антарктидою