^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
17.05.2018 9:08
276 переглядів
0 коментарів
В Катеринополі відбувся захід, приурочений Дню матері

11 травня в Катеринопільській районній бібліотеці відбувся захід, приурочений Дню матері. Почесними гостями на ньому були матері та родичі місцевих атовців. Саме для них цього дня звучали пісні, вірші у виконанні співробітників Катеринопільського будинку культури та школярів. Особливо всіх вразила талановита родина – вокаліст, ведучий Василь Сафтенко та його маленька обдарована донечка Ангеліна, що на одному подиху прочитала напам’ять величезну поезію "Мамині очі", яка загалом охопила понад 3 хвилини.

Звучали щемливі душевні пісні "Чорнобривців насіяла мати", "Рідна мати моя" тощо. Поіменно згадали на заході всіх загиблих катеринопільських атовців: Сергія Бохонька, Максима Солонара, Руслана Бобурова, Віталія Чумака, Дмитра Пономаренка, Ігоря Юрпольського. Запалили свічку пам’яті на їхню честь.

Завітала подякувати та вклонитися матерям захисників також заступник голови Катеринопільської райдержадміністрації Ольга Шарига.

− Мама − це людина, яка супроводжує все наше життя, − розпочала виступ Ольга Олександрівна, − і в горі, і в радості завжди біля нас мама. − Сьогодні українських матерів об’єднала єдина біда і єдина гордість за своїх синів. Українські матері – це такі ж самі герої, як і наші воїни, які боронять нашу Батьківщину на сході України. За кожним бійцем, за кожним офіцером стоїть ніжна й тендітна і, в той же час, мужня жінка − це мама, яка виростила і виховала свого сина, і, звичайно ж, вона його ростила не для війни, але благословила на захист Вітчизни. Зрозуміла його вибір, проявила справжню мужність. Підтримує і думає про свою дитину щодня і щоночі. Хочу подякувати всім матерям за те, що вони виховали достойних синів, за те, що вони оберігають їх своєю сильною материнською молитвою щохвилини. Хочу побажати Вам здоров’я, терпіння, а тим, у кого ще сини служать на сході України − діждатися їх живими й здоровими додому, слава Вам, українські матері, слава присутнім матерям і слава Україні. Низький Вам уклін.

На згадку про цей захід матерям атовців працівники бібліотеки подарували мотанки янголів-охоронців, виготовлені власноруч та вітальні листівки, зроблені дітьми й педагогами з Будинку дитячої та юнацької творчості. У кінці програми всіх частували смачним короваєм.

Одна із мам розповіла нам про ті хвилювання, які пережила вона, очікуючи з війни сина.

− Мого сина звуть Чумак Василь Вікторович, − розповідає Людмила Леонтіївна Кияніченко, сестра відомого катеринопільського художника Василя Кияніченка, − У цьому році йому виповнилось сорок. Воював у Луганську. А я не спала ні вдень, ні вночі. Був там майже два роки. Перед цим проходив навчання у Полтаві, Миколаєві. Потім пішов на фронт. Повернувся, дякувати Богу, живий і здоровий, тільки був таких худий, що впізнати було важко. Зараз працює охоронцем у Смілі. Поправився, змужнів. Я дуже рада, що він повернувся. Як був на сході, просила його телефонувати мені кожен день, щоб я могла хоч голос його почути. Було так, що три дні не телефонував. Я думала, що вже все, але родичі мене втішали, казали: "Якби щось сталося, то вже б повідомили". Співчуваю тим матерям, хто не діждався своїх синів, а також тим, чиї діти ще воюють. Побажаю їм, щоб чекали і надіялись на все краще, а хлопцям, їхнім синочкам, щоб повернулися живими й здоровими додому! Мрію про Василевих онуків. Від старшого сина уже є.

Жінка розповідала, не стримуючи сліз. У кожної із присутніх у залі матерів атовців − своя подібна історія.

Дякуємо за мужність: і синам, і матерям!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Картини Василя Гелетка підкорили Париж та Магдебург