^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
15.05.2018 10:03
764 переглядів
0 коментарів
Анна Рябокучма: ''У Тальному 80% малого бізнесу тримається на жінках''

Останнім часом тільки й чути про те, що у Тальному важко знайти роботу, підприємства не працюють. Єдиний порятунок – робота за кордоном.

Але ж є й інші приклади! В Тальному, які в інших містах та селах, багато тих, хто не шукає щастя по інших країнах, а розвиває свій бізнес в Україні, створює тут робочі місця. Одна із них – тридцятидев’ятирічна Анна Рябокучма. Жінка має у Тальному власний магазин "Кориця". Власну справу відкрила з допомогою родини.

– Сім'я - це моя підтримка, ми все робимо разом. Наша давня мрія мати щось своє – власний бізнес. Ми маємо досвід підприємництва, але тоді так склалися обставини, що довелося припинити торгівлю, – говорить Анна.

В пані Анни була думка поїхати на заробітки за кордон. Втім, передумала, бо має двох дітей. Одна ще маленька.

Вона вважає за краще відкрити власну справу на батьківщині. Звичайно, якщо маєш можливості і бажання.

– Бізнес чи робота на підприємстві? Тут, звичайно, кожному своє: комусь комфортніше прийти на роботу, відпрацювати і отримати зарплату, на яку розраховує, а хтось, ризикуючи і вкладаючи заощадження, відкриває власну справу. Це їхня надія на майбутнє.

Пані Анна зробила свій вибір і після нетривалої перерви знову повернулася в бізнес.

– Зараз у Тальному, якщо порахувати, 80% малого бізнесу тримається на жінках. Жінка в бізнесі – не скажу, що це легко, бо ніхто не скасовував обов'язки дружини та мами. До того ж, у підприємців графік не нормований, – розповідає Рябокучма. – Втім, це дає змогу бути самостійною, мати фінансову незалежність та розвиток.

Анна Степанівна підприємець і продавець в одній особі. Вона спілкується з різними людьми. Бувають і не задоволені, і вдячні, похмурі та з позитивом.

– Працювати з клієнтами дуже цікаво, кожен день приходить дуже багато різних людей. Є й такі, що їх шкода, особливо коли приходять люди похилого віку з невеликою пенсією, – розповідає з сумом.

В планах у жінки та її сім'ї розвивати бізнес далі. Все-таки це їхня мрія. Наскільки швидким буде цей розвиток, невідомо, але вони впевнені – все буде добре. Бо мають бажання і мету.

Галина РАДЧЕНКО

Читайте також: Анна Радченко власноруч виловлює безпритульних тварин