^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
14.05.2018 14:09
373 переглядів
0 коментарів
Трояндова феєрія

Такої кількості троянд, і не тільки вже звичних – червоного кольору, а й різноманітної кольорової гами, не могли собі уявити як автор так і виконавиця відомої пісні «Мільйон червоних троянд». А буяють вони не у відомих спеціалізованих розаріях, а у звичайному розсаднику Пехівського лісництва Звенигородського лісництва. Основним призначенням тамтешнього розсадника, загальна площа якого – 13,2 гектара, було, зрозуміло, вирощування сіянців лісових культур для поповнення наявного фонду. Проте свого часу розпочали практикувати тут і декоративне лісорозведення для озеленення територій населених пунктів Черкащини і сусідніх областей, що давало можливість мати додаткові кошти для подальшого розвитку. А два роки тому, аналізуючи діяльність колективу в даному напрямі, задумалися: а чому б не вирощувати тут ще й троянди?

Таку ідею підтримало керівництво ДП «Звенигородське лісове господарство», і в лісництва приступили до реалізації проекту, розробленого помічником лісничого Миколою Бойком.

Напружена протягом року робота дала очікувані результати і торік на одному гектарі цього своєрідного квітника вже мали 67 сортів троянд, які розцвіли протягом літа. А на сьогодні в розсаднику нараховується 100 сортів саджанців вітчизняних та закордонних селекцій, 10 тисяч штук яких намічено реалізувати всім бажаючим.

Характерно, що окрім всього іншого, троянди з Пехівського лісництва довговічні і мають високу стійкість до різного роду хвороб та несприятливих погодних умов, оскільки прищеплені вони на шипшині.

– Такий метод дещо забарний, проте результативний, – розповідає Микола Бойко. – Зібравши в лісі шипшину, ми виростили з неї сіянці, і вже на них робили щепи. Значну роботу провели і в напрямку збору сортів троянд. Вишукували їх в усіх усюдах, в тому числі й далеко за межами району. Й при цьому не обійшлося без складностей. Основна з них полягала в тому, що технологічні строки тут дуже обмежені, тож, знайшовши новий сорт, треба було й вчасно привезти матеріал для щеплення. Та, оскільки декоративним лісорозведенням ми займаємося вже тривалий час, дотрималися й цих вимог, що, в свою чергу, посприяло відмінній приживлюваності та гарному результату, хоч погодні умови минулого й початку нинішнього року були дещо складними.

Забезпечивши належний догляд за саджанцями, в лісництві з нетерпіння чекають літа, коли розквітнуть троянди.

Кажуть, що заради такого справді феєричного видовища варто попрацювати…

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Щоб врятувати Тарасові дуби від варварів, нащадки Шевченка звертатимуться до діаспори